Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı

2016 yılında Riyad merkezli start-up olarak kurulan ve güçlü Türkiye yapılanmasıyla dikkat çeken TruKKer, 2023 yılı itibariyle Blackbuck Poland Sp. z.o.o.'nun yüzde 100 hissesini satın aldığını açıkladı. Transporean, trans.com gibi yük taşımacılığında lider platformlarla ve Fortune 500 listesindeki bazı şirketler de dahil olmak üzere alanında öncü global şirketlerle çalışan Blackbuck Poland Sp.z.o.o’nun satın alınması sayesinde TruKKer: Avrupa organizasyonunu daa güçlendiriyor. Şirket bu yatırım ile Blackbuck Poland Sp. z.o.o’nun Avrupa taşımacılığında sahip olduğu kapsamlı ağını ve o bölgede deneyimli lojistik ekibini kullanacak. 
Bulut tabanlı yük taşımacılığı çözümleri; tedarikçiler, nakliyeciler ve işletmeler için tam hizmet portföyü sunan TruKKer, sürekli süreç optimizasyonu sağlamak üzere veri havuzu ve tescilli yapay zeka odaklı platformuyla tedarik zincirindeki paydaşları için ortak verimlilik sağlamayı hedefliyor. TruKKer için önemli bir hizmet merkezi olan şirketin Türkiye ayağı, Ekim 2021'de Türkiye'ye girişinden bu yana hızla büyüyen bir organizasyona dönüştü. 
9 ülke; 55.000 kamyon
Taşımacılığın Uber’i olarak da adlandırılan TruKKer; hızlı tüketim ürünleri, perakende, metal, petrokimya, petrol ve doğal gaz sektörlerinde faaliyet gösteren 750'den fazla müşteriye B2B hizmet veriyor. TruKKer'ın 3 kıtada ve 9 ülkede 100’den fazla ticaret yolunu kullanan, 55 binden fazla çekici/treylerden oluşan filosuyla bölgenin en büyük yük toplama ağına sahip olduğu belirtiliyor. 
Investcorp, Mubadala, ADQ, STV dâhil olmak üzere güçlü yatırımcılardan finansman sağlayan TruKKer, ağ genelindeki 27 istasyonu bulunuyor.
TruKKer’ın boş dönüşleri ve boşta kalma sürelerini azaltmak için birden fazla ağır ticari araç yükünü sıralı şekilde otomatik olarak birleştirerek her yıl milyonlarca ton CO2 emisyonu azaltılması ve bölgenin sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunduğu ifade ediliyor. 
 

Editör: Akın Öcal