Türkiye faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlayan karayolu taşımacılığı platformu TruKKer, Türkiye'den AB ve BDT ülkelerine, gelişmekte olan nakliye operasyonlarını çeşitlendirmek için Polonya ve Kazakistan'daki genişleme planını açıkladı. 

TruKKer'ın Kurucusu ve CEO'su Gaurav Biswas yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Polonya ve Kazakistan, Avrasya'nın kesişme noktasında, Kuşak ve Yol güzergahı üzerinde stratejik bir konuma sahiptir. Polonya'nın rahat ulaşım imkanları, düşük navlun maliyetleri ve küresel olarak 28. sırada yer alan yüksek lojistik performans endeksi, TruKKer'ın Avrupa tedarikine erişmesi için uygun koşulları sağlamaktadır. Kazakistan ise Doğu, Batı Avrupa ve Orta Asya'ya yayılmış olan ticaret yolları sayesinde bölge ekonomilerin dolaşım sistemi ve bölgesel bir merkez işlevi görmesini sağlıyor.”
Kökeni Körfez Arap Ülkelerine dayanan şirket; Mubadala, STV, ADQ ve IFC gibi büyük kurumsal yatırımcılar tarafından da destekleniyor. TruKKer, Eylül 2022'de 40 milyar $ + AUM'ye sahip büyük bir özel sermaye şirketi olan Investcorp liderliğinde 100 milyon dolar değerinde C serisi yatırımı  toplamıştı. 

Sağlık Lojistik 500 Adet Scania Çekici Aldı Sağlık Lojistik 500 Adet Scania Çekici Aldı

TruKKer Türkiye operasyonlarının 1,5 yıl önce kurulması sonrası; CIS ve Avrupa büyüme stratejisi doğrultusunda Kazakistan ve Polonya ofislerinin açılması ile önemli bir adım attıklarını belirten Türkiye, Doğu Avrupa ve BDT’den Sorumlu Genel Müdür Hakan Arıkan, bu strateji doğrultusunda tüm bu genişleme planının Türkiye merkezli yönetilmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi. Arıkan; bu sayede müşterilerine daha fazla rotada ve çeşitlilikte hizmet verebileceklerini sözlerine ekledi. 

Editör: Akın Öcal