Stellantis’ten Türkiye İle İlgili Önemli Açıklamalar Stellantis’ten Türkiye İle İlgili Önemli Açıklamalar

Hizmet kapsamında tüketiciler 2010-2022 modeldeki hafif ticari araçlarını  platform üzerinden satabilecekler. Araçların satışı için araç bilgilerini arabam.com’dan girip teklif alan tüketiciler, teklifi beğenirlerse ücretsiz ekspertiz randevusu alacak. Ekspertiz sonuçları tüketicinin verdiği bilgiler aynıysa ve satmaya karar verdiyse aynı gün satış gerçekleşecek, aracın ücreti ise 15 dakika içerisinde banka hesabına transfer edilecek.
Panelvandan dönüştürülen araçlar kapsam dışı
Sistemin hafif ticari araçlara fiyat üretebilmesi için araçlarda komple camlı ve koltuklu, sağ ve sol yanda olmak üzere çift sürgülü kapı, bagaj kapağının tek kapak olması gerekiyor. Sonradan panelvandan camlıya dönüştürülen, tek sürgülü kapısı bulunan, yüksek tavanlı olan, uzun şasiye sahip araçlar alım kriterlerinin dışında kalıyor.
Araç sahiplerinden gelen yoğun talep neticesinde Trink sat! hizmetini hafif ticari araçlar için de sunmaya başladıklarını belirten arabam.com CEO’su Arda Ayvaz, şunları söyledi: “Araç sahibinin aracını ilana koyması, alıcıların telefon ve mesajlarını cevaplaması, aracı görmek isteyenler ile ortaklaşa uygun bir vaktin belirlenmesi, fiyat pazarlığı ve benzer durumları Trink sat! ortadan kaldırıyor. Ancak hafif ticari araç sahipleri bu hizmetten faydalanamıyordu. Artık 2010-2022 model hafif ticari araç sahipleri de bu hizmetimizden faydalanabilecek. Şimdilik belli marka model hafif ticari araçlara bu hizmetimizi açtık, ilerleyen süreçlerde marka ve model alımlarımızı genişleteceğiz.”
Sadece combi ve camlı van olarak şu an için teklif verilen marka ve modeller ise şöyle:
Fiat Doblo
Fiat Fiorino
VW Caddy
Ford Connect
Ford Courier
Renault Kangoo
Mercedes-Benz Citan
Peugeot Partner
Peugeot Rifter
Peugeot Bipper
Opel Combo
Citroen Berlingo
Citroen Nemo
Dacia Dokker
Toyota Proace 
 

Editör: Akın Öcal