Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon, 385/65 R 22.5 ölçülerindeki R02 PRO Trailer Plus  lastiklerini tanıtıyor. R02 PRO Trailer Plus lastiklerin hem bölgesel hem de uzun yol taşımacılığı için tüm yollara ve hava koşullarına uygun olduğu ifade ediliyor.  

Allison Farklı Enerjili Teknolojilerini IFAT’ta Tanıtacak Allison Farklı Enerjili Teknolojilerini IFAT’ta Tanıtacak

Yenilikçi sırt deseni ve yeni kauçuk formülasyonu, kaplanabilirliği desteklemek, sağlamlığı ve kilometre performansını artırmak için tasarlandığı kaydedilen R02 PRO Trailer Plus, yük endeksinin 160’tan 164’e çıkarılması sayesinde lastik başı 500 kilogram ek taşıma kapasitesi sağlıyor. Bu artış ile yük taşıma kapasitesi önceki versiyona göre aks başına  9 tondan 10 tona artırılıyor.

Yapılan açıklamaya göre; R02 PRO Trailer Plus’ın yeni kauçuk formülasyonu, geniş sırt deseni ve optimize edilmiş kanalları, düzenli aşınma sağlıyor ve kilometre performansını artırıyor. Tamamen yeni sırt tasarımı ve yenilikçi hamuru da düşük yuvarlanma direnci ve dayanıklılık yaratırken R02 PRO Trailer Plus’ın omuz yapısı, parçalanma ve kopmaya karşı yırtılma direncini ve yanal kaymaya karşı direnci destekliyor. Yeni desen geometrisi ile ıslakta üstün frenleme ve etkili su tahliyesini garanti eden R02 PRO Trailer Plus, lastik içine entegre edilen RFID çipi ile de lastik yönetim ve takip sistemleriyle bağlantı kurulmasına imkan veriyor. R02 PRO Trailer Plus’ın sahip olduğu teknolojilerin kullanıcılarına uzun lastik ömrü ve aşındırıcı zeminlerde de yüksek yol tutuşu ile güvenli sürüş ve konfor yaşatıyor.

Editör: Akın Öcal