Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER) deprem bölgesindeki sosyal sorumluluk projelerine öğrencilerle devam ediyor. TREDER’in destekleriyle İskenderun ve Antakya’da depremzede öğrenciler için Akıl ve Zeka Oyunları Programı yürüten TREDER Genel Sekreteri Göktan Güçlü, dört okula toplamda 480 kutu oyunu teslim ettiklerini söyledi. Bu okulların birleştirilmiş okullar olduğunu, 10 okula eşdeğer sayıda öğrencinin eğitim aldığını bu nedenle programdan çok sayıda öğrencenin faydalanacağını söyledi.

Programın detayları hakkında bilgi veren Güçlü, “Atakaş Konteyner Kent 100.Yıl Orta Okulu’nda Okul Müdürü Adem Bilgin’i ziyaret ettik. Bu öğrencilerimiz çok zor koşullarda eğitim alıyorlar. Bu nedenle onların morallerini düzeltmek, takım ruhunu geliştirmek için eğitim içerikli yarışmalar ve oyunlar yaptık. Bu yarışma sonucunda öğrencilerimize; spor malzemeleri, kalemler, boya setleri, antrenman setleri gibi hediyeler verdik” dedi.

DB Schenker Arkas Tırsan Treyler Yatırımına Devam Ediyor DB Schenker Arkas Tırsan Treyler Yatırımına Devam Ediyor

Öğrencilerin eğitimlerin kesintisiz ve kaliteli bir şekilde devam etmesi için İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz ve İlçe Milli Eğitim Özel Şube Öğretmeni Merve Gülbeyaz Solmaz koordinatörlüğünde projeler geliştirilerek sürdürülebilir yol haritası oluşturulduğunu açıklayan Güçlü, şöyle devam etti: “Bu kapsamda TREDER tarafından İskenderun Mevlana İlkokulu Müdürü Tahir Coşkun’a, Antakya TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu Müdürü Fatma Bozkurt’a, Antakya Şehit Mehmet Şenol Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şükrü Yılmaz’a, Antakya Hatay Ortaokulu Müdürü Ali Demir’e toplam 480 kutu akıl ve zeka oyunu teslim ettik. Oluşturulan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfları sayesinde çocuklara bir yandan daha verimli vakit geçirmeleri imkanı sunulurken bir yandan da eğitim ve öğretimlerine destek sağlandı. Yakın zamanda düzenlenecek bir turnuva için de önemli bir adım atılmış oldu. Hediyeler Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kubilay Kurt ve Selçuk Balcı’nın katılımıyla yapılırken ileriye yönelik planlamalar da görüşüldü.”

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in davetlisi olarak makamında görüşme yapan TREDER, yapılan desteklerin amacı ve eğitime katkıları hakkında bilgiler verdi. TREDER’in faaliyetlerini memnuniyetle takip ettiklerini ifade eden Demiryürek, geleceğe yönelik yapılması gerekenler hakkında görüşlerini dile getirdi.

TREDER’in faaliyet ve katkıları için İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, TREDER Genel Sekreteri Göktan Güçlü’ye teşekkür plaketi takdim etti.
 

Editör: Akın Öcal