Treyler sektörünün tek derneği Treyler Sanayicileri Derneği - TREDER’in 10. Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısında mevcut başkan Yalçın Şentürk, tekrar başkanlığa seçildi. 

Seçim sonrası açıklama yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, treyler sektörünün pandemiyle birlikte yükselişe geçtiğini belirterek, sektörün tek temsilcisi olarak TREDER’in de bu gelişime önderlik ettiğini kaydetti.

İkinci dönem başkanlığa seçilmesiyle ilgili açıklama yapan Şentürk, “TREDER gerçek bir aile oldu. Bu başarıları el ele vererek hep beraber gerçekleştirdik. Tüm üyelere gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ediyorum. Birlikte olduğumuz zaman, her türlü sorunun üstesinden geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Türk treyler sektörünün ihracata dayalı büyüdüğünü vurgulayan Şentürk, yılın ilk yarısında tedarik sorunlarına karşın büyümeyi sürdürdüklerini ifade ederek, Türk treyler sektörü için geleceğin çok parlak olduğunu söyledi.

45 yıllık tecrübe

Yalçın Şentürk, 2007 yılından beri TREDER üyesi olan Yalçın Dorse’nin kurucusu ve halen şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. 1978 yılında treyler sektörüne adım atan Şentürk’ün kurucusu olduğu Yalçın Dorse, Türkiye ve dünyanın en önemli özel araç üreticileri arasında yer alıyor.

Yönetim kurulu asil üyeler:

Yalçın Şentürk (Başkan) / Yalçın Dorse

Selçuk Kaan Saltık (Başkan Yardımcısı) /Koluman

Kartal Erköy (Başkan Yardımcısı) / Krone

Fuat Erdem / Öztreyler

Fatih Maraş /OKT Trailer

Nesimi Aydeniz / Aydeniz Dorse

Ali İhsan Çulha / Makinsan

TREDER’den Depremzede Öğrencilere Destek TREDER’den Depremzede Öğrencilere Destek

Yönetim kurulu yedek üyeler:

Mehmet Akif Serin / Reis Treyler

Mehmet Kirmit / Güven Makina

Veli Yağcı / Staryağcılar

Bülent Ramazan / BRF Trailer

Cebrail Karaarslan / Orthaus

Denetim kurulu asil üyeler:

Kerem Taş / Schmitz Cargobull

Mehmet Özgül / Özgül

Ahmet İzgi / Reis

Denetim kurulu yedek üyeler:

Ahmet Baykuş / Sinanlı Tanker

Ufuk Özünlü / Özünlü

Harun Alım / Scorpion

Editör: Akın Öcal