Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER) heyeti 5 Ocak 2023 tarihinde CNT Conta firmasını ziyaret ederek üretim merkezi ve üretilen ürünler hakkında bilgiler aldı. CNT Conta Yurtiçi Satış Müdürü Emre Elveren, 2004 yılında, PVC pencere sektörü için TPE (Termoplastik Elastomer) bazlı conta üretmek amacıyla Gebze’de kurulduklarını belirterek, “Gebze’de 45 bin metrekare üzerine kurulu, 37 bin metrekare kapalı alanda yıllık 350 milyon adetlik conta üretimi yapıyoruz. Çin’deki fabrikamızda 50 milyon ton, ABD’de 300 ton üretim-montaj yapılıyor” şeklinde konuştu.


Globalde 217 çalışana sahip olduklarını belirten Emre Elveren, “Müşteri görüşmelerimizde ihtiyaçlar belirlenir ve bu ihtiyaçlar tasarım ekibine aktarılır.Tasarım ekibi, müşteriden alınan bilgiler doğrultusunda Solidworks ve Autocad programları ile contaların iki ve üç boyutlu dizaynını yapar. Tüm kalıplarımız tasarım ofisimizde müşteri ihtiyacına göre dizayn edilir ve kalıphanemizde üretilir” diyen Elveren, bugüne kadar 24’den fazla çalışma için patent başvurusu yaptıklarının bilgisini paylaştı. 


TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, ziyaret ile ilgili: “Üyelerimize ve tedarikçilerimize çok yararlı olduğuna inandığımız ziyaretlerimize CNT Conta firmasıyla devam ettik. Türkiye’de kurulmuş bir markanın Çin’de ve ABD’de üretim yapıyor ve ihracat yapıyor olması gurur verici”  dedi.
Ziyaret kapsamında katkılarından dolayı TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, CNT Conta Yönetim Kurulu Başkanı Metin Mızraklı ve EMEA Bölge Direktörü Koray Demir’e plaket takdim etti.
 

Editör: Akın Öcal