IAA’ya geniş araç gamıyla katılan Renault’un Ticari Araçlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Heinz Jurgen Löw, gazetecilerle özel bir yemekte bir araya gelerek elektriklenme stratejisinin güçlenerek devam edeceğini vurguladı.  

Renault IAA’da Kangoo’nun karavan modeli Hippie Caviar Motel de büyük ilgi gören araçlar arasında yer aldı.

Renault, segmentinde ilk olarak 2011'de tamamen elektrikli Kangoo’yu tanıtarak aynı yıl Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülü’nü kazanmıştı. Elektrikli Kangoo yıllar içinde Avrupa en çok satılan elektrikli ticari araç modeli olarak önemli bir başarıya imza attı.

1980 yılında yollara çıkan 3 milyondan fazla satış adediyle en çok satılan ikinci ticari araç olan Renault Master ise beş yıldan fazla bir süredir tamamen elektrikli bir modele sahip ve markanın elektrikli ticariler için pazar lideri konumunu başından beri koruyor.

Renault’un orta van segmentindeki oyuncusu Trafic, 1980 yılından dünya çapında 50'den fazla ülkede 2,2 milyondan fazla satıldı. Segmentinde Avrupa'nın en çok satılan 3. hafif ticari aracı olan modelin elektrikliye dönüşürken, içten yanmalı kardeşiyle aynı seviyede özellikleri taşıdığı kaydediliyor.

Elektrikli Trafic, yeni güvenlik özellikleri, daha modern bir multimedya sisteminin yanı sıra sınıfının en iyisi uzunluk ve yük alanı özelliğine sahip olduğu kaydediliyor.

Trafic Van E-TECH Electric teknik özellikleri:

5.08m veya 5.48m uzunluğunda ve 1.967m veya 2.498m yükseklik

Depolama hacmi (van modunda) 5,8 -8,9 metreküp

Yük uzunluğu 4,15 m'ye kadar uzayabilir (bölmede bulunan "uzun yük" kapaklı uzun L2 versiyonunda)

750 kg çekme kapasiteli 90kW motor ile ve 1.1 tona kadar yük taşıma kapasitesi

52kWh batarya ile 240 km menziline (WLTP)

Batarya şarjı için Trafic Van E-Tech Electric 3 tip şarj cihazı arasında seçim:

Her tür ev tipi şarj için uygun tek fazlı 7kW AC şarj cihazı

Halka açık şarj istasyonlarında hızlı şarj için 22kW AC şarj cihazı

Otoyollarda hızlı şarj için opsiyonel 50kW DC şarj cihazı

DFSK’da Genel Müdür Dahil Üst Düzey Atamalar DFSK’da Genel Müdür Dahil Üst Düzey Atamalar

HYVIA Hidrojenli Master modelleri IAA’da

Elektrikli modelleriyle sıfır emisyon taşımacılığa uygun araçlarını sergileyen Renault, hidrojen yakıt hücreli Master modellerini de HYVIA markası altında IAA’da ziyaretçilere gösterdi.

Editör: Akın Öcal