Dayanıklılık iddiasına her zaman vurgu yapan Toyota, “TK Cowboy Ranch Uluslararası ve Ulusal Atlı Dayanıklılık Yarışmaları’nın sponsorları arasında yer aldı. Kırklareli'nde düzenlenen yarışmalar 100 ve 120 kilometrelik İğneada Longoz, 40, 60 ve 80 kilometrelik Istranca Ormanları’nda gerçekleştirilirken; etkinlikte Toyota’nın ticari modelleri ile hibrit ürün gamının yer aldığı standı büyük ilgi topladı.

KIA Avrupa Ticari Araç Pazarına Elektrikli PV5 İle Giriyor KIA Avrupa Ticari Araç Pazarına Elektrikli PV5 İle Giriyor

Ziyaretçiler doğa içinde “Toyota Professional” ailesinin üyeleri Proace City ve Proace Cargo ile birlikte hibrit ürün gamını da test etme imkanı bulurken; Toyota’nın pick-up’ı Hilux da standda yerini aldı. Katılımcılar Hilux’ı test etmenin yanı sıra, dijital ortamda VR gözlükler ile 360 derecelik bir macera da yaşama fırsatı elde ettiler.

Etkinlik 3 gün boyunca sürerken Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden 70 binicinin katıldığı yarışmalarda dünya tarihinde ilk kez Karadeniz sahili atların ve binicilerinin zorlu mücadelesine sahne oldu. Yarışma sonunda kalifiye olan iki Türk sporcu ve atları, İspanya'da yapılacak Dünya Şampiyonası için ilk etabı da başarıyla geçti.

Editör: Akın Öcal