Tırsan, üretim ve Ar-ge gücüyle Avrupa’nın en geniş  ürün gamını üretebilen tek üretici olarak, Adapazarı Mega Kampüs’ünde ürettiği treyler modelleriyle 70’ten fazla ülkede müşterileriyle buluşuyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı İlk 1000 İhracatçı Firma Listesi’nde yer alan  Tırsan, 2021 yılında gerçekleştirdiği 237.9 milyon dolar ihracat ile sektörünün lideri olurken otomotiv sektöründe 14. genel sıralamada ise 84. sırada yer aldı. 

Tırsan, ISO Türkiye’nin en büyük sanayi şirketleri listesi 2021’de otomotiv sektöründe 8. sırada yer alarak, Türkiye’nin yüzde 100 Türk sermayeli otomotiv üreticisi oldu.

Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı

Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle sektöre yön veren Tırsan; 2021 yılında başarılarını sürdürdü. Haftada 1 patent alan Tırsan, Turkish Time bağımsız araştırmasında tüm sektörler içerisinde en çok patent alan 3., çalışan başına patent sayınına göre de 1. sırada yerini aldı.
Tırsan, treyler sektörünün en prestijli inovasyon ödülü olan “2021 Avrupa İnovasyon Ödüllerinde 4 ödül birden kazandı. Böylece, yalnızca son 3 dönemde 7 farklı kategorinin hepsinde ödül alarak bu kadar kısa sürede bu başarıya imza atan ilk ve tek şirket unvanını almıştı.

Editör: Akın Öcal