Taşımalı doğal gaz, sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) ve sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) taşımacılığı yapan Naturelgaz, son yatırımı olan  3 adetlik Tırsan Tank Konteyner Şasi T.SHF T 30 ile filosundaki Tırsan  araç sayısını 50 adede çıkardı.
Tırsan'ın Adapazarı fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hasan Tahsin Turan, Global Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. Operasyon Müdürü Samet Kan, Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. Filo Yöneticisi Serkan Yıldır ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Osman Keleş katıldı. 
Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, şunları söyledi: “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bugün baktığımızda Türkiye, tehlikeli madde taşımacılığı ve standartlarının oluşturulmasında önemli mesafeler kat etti. Önceden sadece ADR’li taşımalarda ve likit taşımalarda yük güvenliği kriterleri uluslararası taşımacılık için söz konusu iken, şimdi ise yurtiçinde yapılan taşımalarda da uluslararası standartlar büyük önem taşıyor. Tırsan araçları, hem yurt içi hem de yurt dışı taşımalarında uluslararası standartlara tam uygun şekilde geliştirilmekte ve üretilmektedir. Konteyner şasi araçlarımız inovasyonda Avrupa birincisidir. Müşterilerimiz uluslararası arenada da Tırsan araçları ile rekabet gücünü daha da artırmaktadır. Bugün, burada CNG ve LNG taşımacılığının öncü firmalarından Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye araç teslimatı yapmaktan çok memnunuz, Tırsan olarak, firma ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz güçlü iş birliğimizi önümüzdeki senelerde de devam ettireceğimize inanıyoruz.”

Turan: "Tırsan ile güvenli taşımacılık yapacağımıza eminiz"

Element Logistics’e 15 Tırsan Multi Ride Treyler Element Logistics’e 15 Tırsan Multi Ride Treyler

Naturelgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Hasan Tahsin Turan da yaptığı konuşmada, “Firmamız, doğal gaz boru hattının ulaşmadığı bölgelerdeki ilçelere, sanayi tesislerine, asfalt şantiyelerine ve kamu kurumlarına, çevre dostu sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) taşımacılığı hizmeti vermektedir. Tırsan Tank Konteyner Şasi aracının, CNG taşımacılığına uygun hale getirilmiş şasi yapısı, sadece 30 ft taşıyan konteyner kilit yapısı ve 2 adet 3.5 metre 160 mm çapında hortum taşıyıcıya sahip olması, tehlikeli madde taşımacılığı operasyonlarımızı kolay güvenli ve verimli şekilde yapmamızı sağlıyor. Tırsan araçları ile güvenli taşımacılık yapabileceğimizi emin olduğumuz için özellikle Tırsan’ı tercih ettik. Ayrıca şunu da özellikle belirtmek isterim ki Tırsan Tank Konteyner Şasiler, güvenlik kriterlerine ek olarak hafifletilmiş yapısıyla da hem yakıt tasarrufu hem de güvenli taşımacılık konusunda firmamıza avantaj sağlıyor. Bu nedenle son yapmış olduğumuz alımla birlikte filomuzdaki Tırsan araç sayısını 50 adede yükselterek filomuzu daha da güçlendirdik. Daha uzun yıllar birlikte başarılı işler yapacağımıza inancımız tam” açıklamalarında bulundu.
Tırsan Tank Konteyner Şasi T.SHF T 30 özellikleri
T.SHF T 30 aracı, hem 30 ft hem de 20 ft tank konteyner taşıyabilen, kullanıcı dostu havuz, yan yürüme yolu tasarımı ve 4 adete kadar 6.5 metrelik hortum taşıyıcıları ile üzerinde tank konteyner varken kolay boşaltım sağlayarak verimli ve güvenli operasyon ortamı sağlıyor. 
Tırsan Konteyner Şasi aracı, güvenli sıvı taşımacılığı sağlarken, hafif gövde yapısı sayesinde hem daha fazla yük alıyor hem de akaryakıt tüketimini düşürerek karlılığı artırıyor. Toplam 3.500 kg ağırlığıyla T.SHF T 30 ft Konteyner Şasi ADR mevzuatlarına uygun donanımı ile tehlikeli yüklerin güvenle taşınmasını sağlıyor. Tırsan Tank Konteyner Şasi 2 adet 3.5 metre 160 mm çapında hortum taşıyıcıya sahip. 
 

Editör: Akın Öcal