Volvo Trucks ZTT Nakliyat’a 22 Volvo Teslim Etti Volvo Trucks ZTT Nakliyat’a 22 Volvo Teslim Etti

Türk ve Avrupa treyler pazarının güçlü ismi Tırsan, Adapazarı fabrikasında gerçekleşen teslimat töreninde DB Schenker Arkas’a Tırsan Perdeli Mega araçlarını teslim etti.
Teslimat törenine; DB Schenker Arkas Genel Müdürü Özgür Al, DB Schenker Arkas Karayolu Nakliye Direktörü Andreas Stadler, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Tırsan Treyler Satış Yönetici Recep Öndal Demirci katıldı. 
DB Schenker Arkas Genel Müdürü Özgür Tırsan marka treylerlerin operasyonlalrına yapacağı katkıdan bahsederek şunları söyledi; “Avrupa karayolunda rotada oluşabilecek sınır beklemelerine istinaden alternatif demiryolu + karayolu gibi intermodal opsiyonlarında kullanılabilecek olması ürünün avantajı olarak ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle operasyonel hareket kabiliyetimizi artırabilmek için Tırsan araçları ilk ve tek tercihimiz oldu. Tırsan Perdeli Mega araçlarında bulunan tren yükleme sistemi ile intermodal taşımalarımızda müşterilerimize daha kaliteli ve hızlı hizmet sağlayabileceğiz. Ayrıca, Tırsan Tenteli Perdeli Mega treylerin sahip olduğu hidrolik çatı kaldırma sistemi sayesinde farklı iç net opsiyonlarıyla operasyonlarımızda hızlı yükleme ve boşaltma işlemlerini kolaylıkla yapacağız.” 
DB Schenker Arkas’ın 8 lokasyon, 8 lojistik terminalinde 1000’den fazla çalışanı ile karayolu, denizyolu, havayolu ve kontrat lojistiği hizmetlerinin yanı sıra fuar lojistiği, proje lojistiği gibi katma değerli lojistik hizmetleri tek çatı altında sunduğunu kaydeden Özgür Al, “Firmamız, global olarak 130 ülkede 2.100’den fazla lokasyonda 80.000’den fazla çalışanı ile sunduğu hizmetlerin Türkiye operasyonlarını yürütmektedir. DB Schenker Arkas olarak, 2023 yılında gerçekleştirdiğimiz treyler yatırımı sonrası genişlettiğimiz filomuz ile dünya ticaretindeki gelişimlerini sürdüren kıymetli müşterilerimizin faaliyetlerine destek olmayı ve operasyonlarında katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Devam etmesini planladığımız yakın gelecekteki yeni yatırımlarımızda da kesinlikle ilk tercihimiz Tırsan araçları olacaktır” dedi.

Tırsan araçları hakkında bilgi veren Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ise DB Schenker Arkas ile yeni başlayan başarılı iş birliğinden dolayı çok mutlu olduklarını kaydederek bu iş birliğinin ileriki yıllarda da artarak devam edeceğine inandıklarını söyledi.
Erkoç, sözlerine şöyle devam etti: “Bugün müşterimize teslimatını gerçekleştirdiğimiz Tırsan Tenteli Perdeli Mega treylerin sahip olduğu hidrolik çatı kaldırma sistemi sayesinde müşterimiz, farklı iç net opsiyonlarıyla operasyonlarında hızlı yükleme ve boşaltma işlemlerini kolaylıkla yapabilecektir. Ayrıca araç, hidrolik çatı kaldırma sistemi ile tüm kaldırma pozisyonlarda yük emniyet sertifikası avantajı da sunmaktadır.”
Treylerin birçok noktasından bağlantı yapmaya olanak sağlayan K-fix bağlantı sistemi ile yüklerin emniyetli şekilde taşıyabilme olanağına sahip olmasında dikkat çeken Erkoç; treylerin sahip olduğu Tren Yükleme Sisteminin de müşterilerinin intermodal taşımacılık iş modelini en verimli şekilde destekleyeceğini açıkladı. 

Editör: Akın Öcal