Türk treyler pazarının lideri olan Tırsan, AR-GE yatırımlarıyla ürün geliştirmelerine hız kesmeden devam ediyor. Tırsan, 2022 yılında da sefer sayısını artırmak ve operasyonlarında verimlilik hedeflerine ulaşmak isteyen firmalarının ilk tercihi olarak pazarın lideri oldu. 

Müşterilerinin başarısı için tedarik, teslimat, servis ve tüm ihtiyaçlarını hız ve titizlikle karşılayan Tırsan ekipleri, Türkiye’nin gelişen ihracat başarısında, nakliyecileri sağlam, uzun ömürlü, kullanıcı dostu ürünleriyle buluşturdu. 

Yalın üretimi ve mühendislik birikimi ile Avrupa’nın en geniş ürün gamını üretebilen tek üretici olan Tırsan, sektörün ilk Ar-Ge merkezinde çalışan 150’den fazla mühendis kadrosu ile haftada 1 patent alarak, otomotivde en çok patent alan 2. üretici konumuna geldi.  Tırsan yetkin ekipleri sadece 2022 yılında 22 yeni ürüne ve 50 inovasyona imza attı.  

Barlas Lojistik 30 Tırsan Intermodal Multi Ride Aldı Barlas Lojistik 30 Tırsan Intermodal Multi Ride Aldı

Avrupa Treyler Inovasyon Ödüllerinde 3 dönemde tüm kategorilerde ödül alan ilk ve tek üretici olan Tırsan, 2022 İnovasyon ödüllerinde de 2 ödül birden alarak, toplam 9 ödülle treyler teknolojisinde dünya sıralamasında da önemli bir yere sahip oldu. 

5 yılda 1,1 milyar dolarlık ihracat
Tırsan, İstanbul Sanayi Odası 2021 Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi kuruluşu listesinde, treyler sektörünün tek temsilcisi, otomotiv sektörünün 8. ve yüzde 100 Türk sermayeli en büyük şirketi olurken, genel listede 116. sırada yer aldı.

Tırsan, son 5 yıl içerisinde toplam 1.1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi 2021 ilk 1000 firma içerisinde, treyler sektörünü zirveye taşıyarak, otomotiv sektöründe 14’üncü, genel sıralamada 84. sırada yerini aldı. 

Yalın prensipleri ile homologasyondan kaliteye, teknoloji yönetiminden satış sonrası hizmetlere kadar tüm Tırsan ekipleri her gün 30 sürekli gelişim projesini devreye alarak süreçlerini sürekli iyileştirmeye devam ediyor. 
Avrupa’nın en büyük ve donanımlı üretim tesislerinden Adapazarı Mega Kampüs’ünde, 81 üretim teknolojisi ile 365 bin metrekarede üretim yapan Tırsan akademi ile ekiplerinin yetkinliğini sürekli geliştiren Tırsan aynı zamanda son 5 senede 40 milyon avrodan fazla altyapı, modernizasyon, verimlilik ve güvenlik yatırımı yaptı.

Editör: Akın Öcal