MAN İçten Yanmalı Hidrojen Kamyonları Sunan İlk Üretici Oluyor MAN İçten Yanmalı Hidrojen Kamyonları Sunan İlk Üretici Oluyor

Lyon’da düzenlenen Solutrans Fuarı’nda tanıtılan AxlePower teknolojisi, araçtan ve fren sisteminden gelen enerjiyi treyler soğutma üniteleri için kesintisiz bir güç kaynağına dönüştürebiliyor. BPW'nin ePower aksına sahip AxlePower teknolojisi, treyler soğutma üniteleri için kısa ve uzun vadeli sürdürülebilirlik avantajları sunarken işletme maliyetlerini de düşürmeye yardımcı olan yenilikçi bir enerji geri kazanım sistemi olarak tanıtılıyor.

Küresel soğuk zincirlerde, treyler araçları, trafikte ve yokuş aşağı rotalarda sürekli olarak enerji harcar. Frigorifik treylerlerine güç sağlamak için hem CO2 emisyonları hem de gürültü açısından en sürdürülebilir enerji kaynaklarını arayan taşıma operatörleri için geliştirilen AxlePower teknolojisinin, boşa giden enerjiyi geri kazanarak bu ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilmiş.

Thermo King hibrit veya tamamen elektrikli treyler soğutma ünitelerinde BPW'nin ePower aksıyla entregre olan AxlePower teknolojisi, araç hareket ederken veya fren yaparken üretilen enerjiyi yüksek voltajlı bir bataryada depoluyor ve soğutma ünitesine güç sağlıyor.

Batarya paketinden gücünü alırken sessiz çalışan ve CO2 emisyonu olmayan bu teknoloji, müşterilerin Ultra Düşük Emisyon Bölgeleri (ULEZ'ler) dahil olmak üzere şehir içi teslimatlarını gerçekleştirmesine de imkan veriyor.

Editör: TE Bilişim