İstanbul Gıda, Ağustos ayında yenilenen kabiniyle satılmaya başlanan Fuso Canter’i tercih etti. 38 adet Fuso Canter İstanbul Gıda’nın Sultanbeyli’deki merkezinde gerçekleşen törenle teslim edildi. Törene İstanbul Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Şipal, TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Baybars Dağ, Fuso Canter Satış Müdürü Serdar Baş, Otobüs Bölge Müdürü Fatih Demirel, Bölge Satış Yöneticileri Ruhi Pehlivan ve Özkan Çelik, Ürün Pazarlama Uzmanı Emre Kaya, Kamu Satış Bölge Müdürü Serdar Naim Turhan, Satış Sonrası Hizmetler Saha Uzmanı Adem Kıranoğlu katıldı. 


Araçların teslimatı öncesinde açıklamalarda bulunan İstanbul Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Şipal, şirketlerinin 2007 yılında İstanbul’da faaliyete geçtiğini belirterek, “Van merkezli şirket olarak taşımacılık alanına adım attık. Grup bünyesinde 25 ildeyiz. Özel uzmanlık alanımız ise tavuk taşımacılığı üzerine. Grup bünyesinde büyük ve küçük kamyon olmak üzere 1000 dolayında aracımız var. İstanbul Gıda’nın filosunda ise 52 araç bulunuyor. Artan iş hacmimize yönelik yeni araç ihtiyacımız oluştu. Yatırım arayışı içinde sahada kullanıcılarla görüşmelerde bulunduk, memnuniyetlerini dinledik, gördük, donanımlarını ve konfor düzeyini beğendik ve Fuso Canter almaya karar verdik. TEMSA yöneticileri ile yaptığımız görüşmeler de beklentimizin ve ihtiyaçlarımızın karşılandığını değerlendirdik. Böylece 38 Fuso Canter alımına yönelik anlaşma imzaladık. Filomuzda 38 adet Fuso Canter yerini aldı” dedi.
Grup şirketlerinin ve İstanbul Gıda’nın sektöründe örnek bir şirket olduğuna dikkat çeken Abidin Şipal, “En büyük önceliğimiz kaliteli hizmet standardı. Bu standardı sağlayan en önemli unsurlardan birisi de araç tercihlerimiz. Kullanılan araçlar hizmet süresinde size ne kadar yüksek verimlilik sağlıyorsa kazancınız da o kadar yüksek oluyor. Araç tercihlerimizle de hep örnek şirket olduk. Biz Fuso Canter araçlardan memnun kaldıkça bu tercihimizin aynı iş kolunda faaliyet gösteren diğer şirketlere de örnek olacağına inanıyoruz” dedi. 
Canter ile yüzde 20 pazar payı
TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Baybars Dağ, yenilenen Fuso Canter’in ağustos ayında pazara sunulduğunu belirterek, “Sene başında belirlediğimiz hedefler doğrultusunda ilerliyoruz. Pazar payında yılı yüzde 20’nin üzerinde kapatmayı hedefliyoruz. Fuso Canter’in çok sadık bir müşteri kitlesi var. Onlar da araçlarda yenilik beklentisi içindeydiler. Yeni Fuso Canter ile ilgili müşterilerimizden ilk günden beri sağlamlığı, donanımları, konforu ve yakıt tüketimi ile ilgili çok olumlu geri dönüşler aldık. Aynı zamanda Fuso Canter’in potansiyel müşterisi olabilecek şirketlerden de güzel talepler alıyoruz. Fuso Canter’in Yakıt tüketimi konusunda en cimri, dayanıklılık noktasında çok yüksek verimliliğe sahip olduğu noktasında iddialıyız. Yeni Fuso Canter araçlarımızın tanıtımı sonrasında da hızlı bir şekilde teslimatlarımızı yapmaya başladık. Bugün burada da ülkemizin gıda taşımacılığı alanının önde gelen şirketleri arasında yer alan İstanbul Gıda’ya 38 adetlik Fuso Canter teslimatı gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. İstanbul Gıda’nın önemini ve gücünü gördük. İstanbul Gıda’nın artan iş hacmi için filoyu büyütme düşüncesiyle bir araya geldik. Sayın Abidin Şipal ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 38 adet Fuso Canter satışına yönelik bir anlaşma yaptık. Şimdi araçla ilgili onların geri dönüşlerini, izlenimlerini alabileceğiz. Biz hem aracımıza hem kendimize hem de iş birliğimizin uzun yıllar süreceğine inanıyoruz. İstanbul Gıda, 25 ilde faaliyet gösteriyor. Bu durum Fuso Canter’in ülke geneline yayılımına da katkı sağlayacak” dedi. 
Satış sonrası hizmetler noktasında da iddialı olduklarını belirten Baybars Dağ, “Marmara Bölgesi satış sonrası hizmetler açısından en güçlü olduğumuz bölge. Avcılar’dan Gebze’ye kadar servisimiz var. Müşterilerimizin servislere erişimleri çok kolay. Yol yardım noktasında da ekiplerimiz ile müşterilerimize 24 saat kesintisiz hizmet sunabiliyoruz” dedi. 

FIAT’tan 100. Yıla Özel 1923 Fiorino FIAT’tan 100. Yıla Özel 1923 Fiorino


Elektrikli Fuso Canter de Türkiye’ye gelecek
2023 yılına yönelik beklentilerin olumlu olduğuna dikkat çeken Baybars Dağ, “Hedefimiz 2023’te 2022’nin de üzerine çıkmak. Eğer finansal açıdan, kredi temininde bir sorun olmadığı takdirde 2023’ün de beklentilerimiz doğrultusunda tamamlanacağını düşünüyoruz. Global tedarik zincirinde ne kadar sorun yaşansa da onları bertaraf edebilecek şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Elektrikli Fuso Canter’in de 2023 sonu veya 2024 başında olabileceğini pazarda olabileceğini düşünüyoruz” dedi.