Sendeo, 2021 Mayıs’ta İstanbul’da başladığı hizmetini 81 ilin tamamına taşıdı. 81 il operasyonuyla birlikte Sendeo Teslimat Noktası operasyonuna da devam eden marka, kısa sürede 1.000’den fazla teslimat noktasına ulaştı.

Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, yaptığı açıklamada su ifadelere yer verdi: “Pandemi sürecinde teknolojiyi iş süreçlerimizin merkezine oturtarak faaliyete başladık ve hizmet vermeye başladığımız ilk günden itibaren kaliteli ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla çözüm sunuyoruz. Araştırmalara göre 2020 yılında Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 74’i internet ve yüzde 44’ü e-ticaret kullanıcısı iken 2021 yılında internet kullanıcı oranı nüfusa göre yaklaşık yüzde 78’e, e-ticaret kullanıcı oranı da yüzde 48’e yükseldi. Her geçen gün gelişen ve çeşitlenen ödeme sistemleri altyapısı, artan teknoloji adaptasyonuyla bu oranın giderek yükseleceğini ve Türkiye’de e-ticaret alanında ciddi bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz.  E-ticaretteki yükseliş kargo ve lojistik şirketlerinin hacimlerinde, taşıdıkları ürün portföylerinde ciddi değişimleri de beraberinde getiriyor. Bugün dağıtım ve teslimat sektöründe toplam hacmin yarısından fazlasını e-ticaret gönderileri oluşturuyor. Biz de teknolojik altyapımız, cesur ve yenilikçi bakış açımız, genç ve dinamik kadromuz, operasyonel kalitemizle sektörde fark yaratacağız. Sektörün yenilikçi ve sürdürülebilir markası olarak hem bugüne hem de geleceğe odaklanıyoruz. Teknoloji odaklı bakış açımız ve yenilikçi yaklaşımımızla son noktaya teslim edeceğimiz gönderileri, müşterilerimizin istediği gibi, mutlulukla ve güvenle teslim edeceğiz” dedi.

2025 yılına kadar 60 milyon dolar yatırım

Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı Wielton Türkiye’de İlk Teslimatlarını Yaptı

Klasik dağıtım operasyonlarından farklı olarak çalıştıklarını söyleyen Şahin, “81 ili kapsayan hizmetimizi klasik dağıtım operasyonlarından farklı olarak şubeler yerine transfer ve dağıtım merkezleriyle gerçekleştiriyoruz. 81 ilde; 8 transfer, 5 dağıtım merkezi ve 1.000’in üzerinde teslimat noktasıyla lojistik sektörünün yenilikçi ve teknolojik markasıyız. 2022 yılı sonuna kadar 11 transfer, 45 dağıtım merkezi ve 2.400 teslimat noktasına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye'nin en büyük e-ticaret markaları ile çalıştıklarını söyleyen Şahin, “81 il operasyonumuzun tamamlanmasıyla birlikte ileri teknoloji ile harmanlanmış ürünlerimiz ve artan istihdam sayımızla birlikte günlük teslimat sayımızı eylül ayına göre yüzde 260 arttırdık. Bu oranın 2022’nin sonunda 10 kat artmasını bekliyoruz. Kasım ayında 2025 yılına kadar 60 milyon dolar yatırım hedefimiz olduğunu söylemiştik ve bu yatırımlarımızı gerçekleştirmeye başladık. Müşteri memnuniyetinde lider marka olma vizyonuyla hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çok kısa bir süre içerisinde önemli yol kat ettiklerini söyleyen Şahin, “400 kişilik bir ekiple başladığımız yolculuğumuza büyüyerek devam ediyoruz. 4 aylık süre içerisinde istihdamımızı yüzde 70’ten fazla artırdık. 2022 yılı içerisinde 2.500 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Editör: Akın Öcal