2022 yılında Ford Otosan’ın Gölcük fabrikasından ilk olarak Avrupa’ya ihraç edilmeye başlanan Ford E-Transit, Türkiye’de de filolara katılmaya başladı. 

DFSK’da Genel Müdür Dahil Üst Düzey Atamalar DFSK’da Genel Müdür Dahil Üst Düzey Atamalar

Eylül 2021’de faaliyetlerine başlayan altı ayda operasyonunu 81 ile taşıyan Sendeo, Türkiye’nin tam elektrikli ilk ticari aracı Ford E-Transit’leri filosuna dahil etti. Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin alınan ilk 2 Ford E-Transit’in anahtarını Ford Türkiye İş Birimi Lideri Özgür Yücetürk’ten aldı. 

Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin konuyla ilgili şunları söyledi: “Önceliğimiz müşteri memnuniyetinde liderlik. Bu liderlik hedefini, sürdürülebilirliğe hizmet eden çevreci marka stratejimizle de destekliyoruz. Bu doğrultuda, Ford E-Transit araçları filomuza dahil ederek yeni bir ilke imza attık. Koç Topluluğu’nun düşük karbon ekonomisine geçiş vizyonu bizim için önemli bir kılavuz. Bu kapsamda hazırlanan Karbon Dönüşümü Programına uygun olarak operasyonumuzu daha çevreci hale getireceğiz. Elektrikli araçların ülkemizde yaygınlaşması, şarj altyapısının ülke genelinde ulaşılabilir hale gelmesi ulaşımda tercihleri değiştirecek. Biz de uzun vadede araç filomuzu elektrikli araçlardan oluşturmayı istiyoruz” dedi.

Ford E-Transit araçları dağıtım ve teslimat sektöründe ilk olarak Sendeo’nun filosuna kattığını belirten Ford Türkiye İş Birimi Lideri Özgür Yücetürk, “Otomotivde gelecek ve gerçek arasındaki boşluk kapanırken, Ford olarak geleceği bugünden yaşamaya yönlendiren teknolojiler geliştiriyoruz. Ford’un global ‘Gelecek Şimdi’ vizyonuna paralel şekilde, Ford Türkiye olarak biz de bir dönüşüm yolculuğundayız. Bu kapsamda; dünyanın en çok tercih edilen hafif ticari aracı olan efsane Transit aracımızın ilk tam elektrikli versiyonu E-Transit’i Kocaeli Fabrikamızda ürettik. Türkiye’nin ilk tam elektrikli ticari aracı olan E-Transit, ticari işletmeler ve filo müşterileri için heyecan verici bir yolculuğun başlangıcını simgeliyor. Geleceğin filolarında önemli bir yer edineceğine inandığımız E-Transit’in Sendeo filosuna dahil olmasından mutluluk duyduk” şeklinde konuştu.  
 

Editör: Akın Öcal