UND Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, farklı şehirlerde gerçekleştirdiği sektör buluşmasının sonuncusunu 5 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirdi.  

Aday olacağı 9 Mart’taki seçimli Olağan Genel Kurul öncesi nakliyecilere seslenen Aras, konuşmasına eski başkanlara sektöre verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederek başladı.  Sektörün hizmet ihracatçısı konumuna vurgu yaparak, lojistiğin tüm sektörlerin itici gücü olduğunu vurgulayan Aras, UND’nin katılımcı şeffaf yönetim anlayışı ve kurumsal yapısına dikkat çekti. 

Bağımsız ve sadece uluslararası nakliyecilerden oluşan bir dernek olduklarının altını çizen Aras, “O yüzden etkinliğimiz ve gücümüz çok fazla. Bu sektörle gurur duyun. Hiç karamsarlığa kapılmayın. Sorunlarımız çok ama biz bütün sektörlerin ana gücüyüz” dedi.

UND’nin sektör sorunlarının çözümü için gösterdiği çalışmalardan örnekler veren Aras, depremde kurulan kriz masası ile yapılan tüm yardımları bölgeye ulaştırdıklarını kaydetti.  

“Biz siyasi kuruluşu değiliz, biz önce bu sektörün tekerinin önündeki taşı kaldırmakla mükellefiz, gümrüklerdeki sorunları çözmekle sorumluyuz” diyen Aras, UND’nin meslek örgütü olarak hiç kimseyi ayırmadan sektörün bütününe hizmet veren bir anlayışla yönetildiğini aktardı. 

Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı

Aras, UND’nin sınır kapılarında geçişlerin artması için yaptığı girişimler, geçiş belgeleri konusunda verilen mücadeleler, açılan davalar ve sağlanan kazanımlar başta olmak üzere sektörün önündeki sorunlarının çözümü için gösterilen çalışmaları anlattı. Yabancı plakalı araçların denetimlerinin yapılması, UETDS konusunda gelinen noktaya dikkat çeken Aras, “Kapıkule’den öncelikli geçişi kaldırmak öncelikli konumuz olacak” dedi. 

Editör: Akın Öcal