Türkiye’de uzun yıllardır kurumsal ağır ticari sürüş eğitimine ciddi yaklaşımıyla dikkat çeken Scania, ekonomik ve güvenli sürüş eğitimleri ile işletme maliyetlerinin düşmesinin yanı sıra çevresel olumsuz etkilerin de en aza indirgenmesini de hedefliyor. 

Scania Türkiye’de sürdürülebilirlik farkındalığını arttırmak ve tüm yetkili satıcı ve servis ağının yanı sıra Scania kullanıcılarına da aynı vizyon ve politikaları yaygınlaştırmak amacıyla 2023 yılının ilk 6 aylık bir sürecinde 490 farklı müşterisine Ekonomik ve Güvenli Sürüş Eğitimleri sağladı. 

Ekonomik sürüş teknikleri Scania müşterilerinin her geçen gün artan yakıt maliyetlerini azaltmanın yanısıra çevreeye zararlı emisyonların da minimumda tutulmasını hedefliyor. 

Renault Trucks’ta Satış Sonrasına Yeni  Yönetici Renault Trucks’ta Satış Sonrasına Yeni  Yönetici

Scania Türkiye ekibi bu eğitimler ile Scania Global’in ülkeler arasında düzenlemiş olduğu Scania Application Awards  (Scania Uygulama Ödülleri) 2023 yarışmasında fark yaratan iş modeli olarak Güvenlik Çözümleri kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Bu eğitimler sayesinde daha düşük yakıt tüketimi ve karbon salınımı ile sürdürülebilirliğin önemine dikkat çekilirken, sürücüler trafikte can ve mal güvenliği sağlama konusunda da en ileri düzeyde donanım sahibi oluyorlar.

Editör: Akın Öcal