Yeni Scania araçlarını kapsayan farklı alternatiflerle oluşturulan servis paketlerinin Scania marka ağır ticari araçların performansını ilk günkü gibi korumayı hedeflendiği vurgulanıyor. 

Yapılan açıklamada 2022 yılı Eylül ayı itibariyle satışı gerçekleşen tüm Scania araçları, servis paketi anlaşmaları ile teslim edildiği kaydedildi. Tüm araçlarda Plus paket standart olarak verilirken, kullanıcıların en çok tercih ettiği servis paketi yüzde 51 ile Scania Profesyonel paket oldu. 2022 yılında satılan her 2 araçtan 1 tanesi profesyonel servis paketli tercih edilmiş oldu. 

Yeni araçlar için Scania Plus, Scania Profesyonel, Scania Profesyonel Ekstra, Scania Premi¬um ve Scania Premium Ekstra servis paketlerinde, uzman servis personeli, orijinal yedek parça ve Scania Oil kullanımı sayesinde serviste kalma süreleri kısalırken, işletme maliyetlerinde de tasarruf sağlanıyor.

Scania araç ile birlikte herhangi ekstra bir ücret ödenmeden aktif hale gelen Scania Plus servis paketi sayesinde 4 yıla kadar kullanılmak üzere ilk 5 adet periyodik bakım, istenilen Scania Yetkili Servisinde ücretsiz olarak yaptırılabiliyor. Ayrıca ilk 1 yıl boyunca da araç garantisinden faydalanma imkânı sağlanıyor. 

Araç bakım kapsamını genişletmek isteyen müşteriler için Profesyonel ve Premium Paket olarak 2 farklı servis paketi alternatifi daha sunuluyor. 

Scania Profesyonel paketinde 4 yıla kadar ilk 5 adet periyodik bakım, ayrıca ilk 1 yıl boyunca da araç garantisinden faydalanma imkânı sağlanıyor. Bunlara ek olarak maksimum 2 yıl boyunca motor, şanzıman ve yürüyen aksam parçalarında ek bir bedel ödemeden olası onarımların yapılması güvence altına alınmış oluyor. Scania Profesyonel Ekstra paketinde ise bu hizmet maksimum 3 yıla uzuyor. Arıza, Profesyonel paket kapsamındaysa yurtdışı ve yurtiçi yol yardım hizmeti de ücretsiz olarak sunuluyor. 

Iveco ve Nikola’da Yollar Ayrılıyor: İşbirliğine Devam Iveco ve Nikola’da Yollar Ayrılıyor: İşbirliğine Devam

Scania Premium paketi 4 yıla kadar 5 adet periyodik bakım, 1 yıl tam garanti, artı 2 yıl Motor, şanzıman, yürüyen aksam onarımı ve diğer mekanik aksam onarımını kapsıyor. Scania Premium Ekstra’da ise motor, şanzıman, yürüyen aksam onarımı ve diğer mekanik aksam onarımı 3 yıla kadar uzuyor. Premium kapsamındaki bütün onarımlarda yol yardım hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor.

Scania’nın, kullanıcılarına sunduğu servis paketleri, Türkiye geneline yayılmış Scania servislerinin hepsinde geçerli olurken Scania orijinal parça ve Scania Oil ile periyodik bakımları gerçekleşen araçların bakım maliyetlerinin zaman içinde gelebilecek herhangi bir fiyat artışından etkilenmediği ifade ediliyor