Yeni model lansmanı gerçekleştirmeden ürün iyileştirmelerine devam eden Scania, MACH mimarisiyle birlikte, 2016 yılından bu yana NTG modellerinde kullanılan şasiye de veda edecek ve tüm seçenekler MACH mimarisi üzerinde şekillenecek. Bu yeni modüler şasiyle birlikte, müşteriler kendilerine en uygun alternatiflerle Scania modellerini tercih edebileceği kaydedildi. 

Volvo Trucks Aero Serisi Haziran’da Türkiye’de Volvo Trucks Aero Serisi Haziran’da Türkiye’de

Scania Modüler Esnek Şasi 
MACH şasinin öne çıkan en önemli özelliği yeni yakıt ve SCR depolarıyla birlikte gelmesi. Esnek şaside yakıt tankları, müşteri isteğine göre önde veya arkada konumlandırılabiliyor.

Scania modüler sisteminde Mach Şasinin her zamankinden daha çok yönlü olduğu ve yeni tasarımla, araçların sorunsuz üstyapı oluşturma sürecini kolaylaştırarak aynı zamanda optimum yük dağılımında daha fazla olanak sağlayarak yük taşıma potansiyelini de artırdığı kaydediliyor. 
Özel deliklere sahip Yeni Şasi şablonunun, kullanılacak üstyapı seçimi ve montajı konusunda çeşitliliği ve ihtiyaca özel özgürlük sunduğu ve bunun, şasi ve üstyapı arasında daha iyi entegrasyonun yanı sıra daha modüler ve esnek bir şasi yerleşimi sağladığı vurgulanıyor. 

D şeklindeki yakıt deposu 
Scania, D-şekilli alüminyum dizel yakıt deposu serisi, daha hafif ve sağlam olan yeni bir geometrik tasarıma sahip. 165 litreden 910 litreye kadar pek çok farklı boyutta sunulan depo yelpazesi, silindirik gövdenin sağlamlığı ile dikdörtgen bir deponun hacim avantajlarını birleştiriyor. 
İkiz (Twin) SCR sistemi, yandan monteli SCR 123 litre ve 150 litre SCR depoları aracılığıyla daha yüksek AdBlue hacim kapasitesi sunarken, yakıt ve AdBlue kapasitesi arasında bire birlik hacim oranını sağlıyor. 

Editör: Akın Öcal