Ankara merkezli olarak faaliyet gösteren Tureksa Araç Üstü Ekipman, Mercedes-Benz, Ford Trucks ve Iveco markalarından 355 adet karla mücadele aracını 17 Aralık 2022 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen törenle Sarılar Grup’a teslimatı gerçekleştirdi. 


Verilen bilgiye göre Avrupa’nın aynı anda ve tek seferde teslim edilen en yüksek araç sayısı olma özelliğine sahip olduğu kaydedilen teslimatta sektörün önemli isimleri de bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Başakşehir Belediyesi gibi kamu kurumlarında görev yapacak araçların teslim  törenine başta Sarılar Grup Genel Müdürü Başkanı Ahmet Sarı, Sarılar Grup İş Geliştirme Müdürü Faruk Sarı, Tureksa Kurucu ve Yöneticisi Zeliha Şahin olmak üzere Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış Direktörü Alper Kurt, Iveco Satış Direktörü Erkan Erşin, Iveco Bayisi İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı, Mercedes-Benz Türk Bayisi Heska Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ ve çok sayıda şirket yetkilisi ve davetli katıldı.


1993 yılında kurulan ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet vermeye başlayan Sarılar Grup, inşaat yapımı, kamu sektöründe çeşitli altyapı ve üstyapı işleri, her türlü araç ve iş makinesini kapsayan (Şoförlü, operatörlü ve yakıtlı) operasyonel kiralamalar ve proje kapsamlı dış ticaret faaliyetleri yürütüyor. 
2016 yılında faaliyete başlayan Tureksa ise karla mücadele araçları üretiminin yanı sıra yol süpürme araçları konusunda da yurtiçi üretim ve ihracat çalışmalarını yürütüyor. 


ARÜSDER Genel Sekreteri Göktan Güçlü’nün sunuculuğunu yaptığı etkinlikte konuşan Ahmet Sarı, dünya ekonomisinde yaşanan sıkıntılar ve tedarik sorunlarına rağmen bu ölçekte bir teslimatın hayata geçirilmesini sağlayan başta Tureksa olmak üzere araç tedariklerini yapan Mercedes-Benz Türk, Ford Trucks ve Iveco’ya ve diğer alt tedarikçilere teşekkür etti. 

Volvo Trucks’ın Verimli Aero Serisi Türkiye’de Tanıtıldı Volvo Trucks’ın Verimli Aero Serisi Türkiye’de Tanıtıldı


Tureksa Kurucu ve Yöneticisi Zeliha Şahin ise yaptığı konuşmada yarattıkları katma değerli üretimle Sarılar Grup’a kısa bir zaman içinde bu teslimatı yaptıkları için gurur duyduklarını ifade etti. 355 araç üzerinde 710 araç üstü ekipmanın zorlu kış koşullarında yolları açacak olmasının kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Şahin, kendilerine duydukları güven için Sarılar Grup yöneticilerine teşekkür etti. 
 

Editör: Akın Öcal