Doğuş Otomotiv Scania Türkiye’de bugüne kadar yapılmış en büyük teslimatlardan birine teslimata imza atarak Sağlık Lojistik’e 500 adet çekici teslim etti. 6 Haziran’da gerçekleşen teslimat törenine Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel ile Sağlık Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sağlık ile İcra Kurulu Başkanı Ramis Sağlık katıldı.

Törende konuşan Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, “Doğuş Otomotiv'in 30. yıldönümünde. Türkiye'de bugüne kadar Scania'nın satmış olduğu en büyük filo satışını yaptık. Bu teslimat Scania’nın tüm zamanlar içinde yaptığı ilk 10 teslimat arasında yer alıyor.  Scania’nın küresel olarak da bu yıl içinde yapmış olduğu en büyük teslimatı yapıyoruz. Bu teslimatın Türkiye'de lojistik şirketlerinin hangi seviyeye geldiğinin bir göstergesi olarak algılanması gerektiğini düşünüyorum. Bize gösterdikleri güvenden dolayı Sağlık Lojistik'e teşekkür ediyorum."

Tek araçtan dev lojistik şirketine
Sağlık Lojistik İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Ramis Sağlık da Türkiye'nin en büyük lojistik firmalarından biri haline geldiklerini vurgulayarak, “Kurucumuz ve onursal başkanımız Sayın Süleyman Sağlık'ın tek araçla başladığı, tüm zorluklara rağmen bir ailenin sürdürülebilir hizmet ve başarılarla yazdığı bu hikayeyi sürdürüyoruz.  A'dan Z'ye sunduğumuz tüm lojistik hizmetlerle Türkiye'nin en büyük lojistik firmalarının bir tanesi haline geldik. Sağlık Lojistik olarak araç yatırımlarımızın haricinde kısa orta vadede planladığımız bazı yatırımlardan da bahsetmek istiyorum. İstanbul Anadolu yakası Orhanlı mevkisinde mevcut olan tesisimize ek olarak 35 bin metrekare yeni serbest depomuzu açtık. Hadımköy'de 50 bin metrekare kapalı antrepo ve serbest depo inşaatımızın Ağustos ayında başlayacağını ve yine 2025 içinde müşterimize hizmet sunacağımızı belirtmek istedim. Uzun yıllar boyunca müşterilerimizin tedarik zincirindeki lojistik çözüm ortağı olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Geçmiş yarım asırda bizi yalnız bırakmayan, büyümemizde katkı sağlayan değerli çalışma arkadaşlarımıza, değerli müşterilerimize ortaklarımıza teşekkür ediyorum.  Bu yeni yatırımlarımızın Sağlık Lojistik ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Ford Trucks’ın Türkiye’deki En Büyük Servisi Mersin’de Açıldı Ford Trucks’ın Türkiye’deki En Büyük Servisi Mersin’de Açıldı

Senyücel: “Göğsümüzü kabartan teslimat”
Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel ise “Göğsümüzü kabartan böylesine önemli bir dev teslimat törenine şahitlik ediyoruz. Benim için de ayrıca bir gurur vesilesi oluyor. Yeni seri Scania Super ile birlikte yakıt tüketimi ilave yüzde 8 daha düşürülmüştür. Ben çok eminim ki Sağlık Lojistik firması bu yeni araçlarından çok memnun olacak. Zaten bizler de Doğuş Otomotiv ekibi olarak onların araçlarının kesintisiz operasyonda kalmasını, 24 saat hizmet görmesini temin etmek için buradayız” dedi. 

Scania Tuzla Satış ve SSH Müdürü Volkan Kahya sürecin nasıl başladığına dair gelişmeleri şu şekilde anlattı: “Sağlık Lojistik ile 2018 yılında bir test aracı ile başladık. Kullanmış oldukları bu araçtaki performans ve verimden kaynaklı 2018 yılında 60 adetlik bir sipariş gerçekleştirildi. Geçtiğimiz 6 yıllık süre içerisindeki hizmetlerimiz Sağlık Lojistik’in 500 adetlik yatırımında Scania'yı ön plana almasını sağladı. Biz bu 500 araçla birlikte sadece araçları teslim etmedik, kendilerine aynı zamanda servis bakım kontratları ile birlikte kullanacakları süre boyunca kesintisiz bir hizmeti de sunuyor olacağız”
 

Editör: Akın Öcal