Reksan Makina, TREDER’i ziyaret ederek ürün ve hizmetleri hakkında bilgiler verdi. TREDER-Tedarikçi işbirlikleri kapmasında gerçekleşen ziyarete; Reksan Makina Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. Kurucuları Yunus Yıldırır ve Hüseyin Yıldırır katılırken Üretim Müdürü Metin Baltaoğlu, TREDER üyelerine sunum yaptı. Şirketin genel müdürülüğünü yürüten Yunus Yıldırır, yılında YEDPA Ticaret Merkezinde fason üretim yaparak hizmet vermeye başladıklarını aktararak, treyler üreticilerinin tüm rekor ihtiyaçlarını karşılayabilen, havalı bağlantı sistemleri üreticisi olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini açıkladı.

İş Bankası ve Petrol Ofisi’nden Çocuklara Bilim Eğitimi  İş Bankası ve Petrol Ofisi’nden Çocuklara Bilim Eğitimi 

Yıldırır konuşmasında şunları söyledi: “Daha önceleri fren ekipmanlarının tamamlayıcı ürünü olan polyemit hortumunun bazı üreticilerde çeşitli sorunlara yol açmasından dolayı, kaliteli polyemit hortumu ihtiyacı doğdu. Bu sebeple 2020 yılında PA 12 PA 6 seviyesindeki gelişmiş makine parkıyla, polyemit hortum üretimine başladık. Reksan Makina hali hazırda 2,5 milyon otomatik rekor, 8 milyon polyemit hortum üretim kapasitesine sahiptir. Hedefimiz 5 yıl çeresinde 6 milyon adet rekor, 16 milyon polyemit rekor üretmek.”

Reksan Makina olarak satışlarının yüzde 30’nu ihraç pazarlara, yüzde 70’inin de yurtiçine yapıldığı bilgisini veren Yıldırır, ISO 9000 Kalite Belgesi ve CE işaretine sahip olduklarını söyledi.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk ise, “Yeni yerimizde ilk ziyaret Reksan Makina’ya kısmet oldu. Reksan ürünlerini yıllardır kullanıyoruz ve bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadık. Üretimlerini arttırıyorlar, ürünlerini sürekli olarak geliştiriyorlar. Umarım hedeflerine ulaşırlar. Reksan gibi firmaların hedeflerine ulaşması, sektörün de hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacaktır ” şeklinde konuştu.

Editör: Akın Öcal