Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve 1962 yılında Türkiye’de ilk yerli lastiğin üretimini gerçekleştiren Pirelli Türkiye’nin lojistik çalışanları, şirketin 150’nci yaşını kutlamak için Pirelli’nin İzmit’teki üretim tesislerinde buluştu. Pirelli Türkiye Genel Müdürü Gian Paolo Gatti Comini'ye Pirelli yöneticileri ve lojistik çalışanları eşlik ettiler. 

Pirelli’nin geçmişten günümüze endüstri, kültür, gelenek, teknoloji ve tutkuyla dolu bir tarihi temsil eden dönüşümünün vurgulandığı buluşmada, markanın 150’nci yılı şerefine hazırlanan logo ile giydirilmiş ilk tırı görücüye çıktı. Pirelli Türkiye çalışanları markanın 150’nci yılı için hazırlanan logo ile giydirilmiş treylerin önünde Pirelli 150. yıl tişörtleri ile fotoğraf çektirdiler.

Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu

1872 yılında Milano’da doğan ve kısa sürede çok uluslu bir şirkete dönüşen Pirelli, bugün 12 ülkede fabrikalar inşa ederek varlık gösteriyor. Türkiye’de ‘İzmit Fabrikası da motor sporları alanında geliştirilen inovatif ürünlerle Pirelli’nin küresel başarısında önemli rol oynuyor.

Editör: Akın Öcal