Enerji sektörü, 16-18 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Petroleum Istanbul ve Gas&Power Network fuarlarında bir araya geldi. 16. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı “Petroleum Istanbul” ve 5. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı “Gas&Power Network” fuarları katılımcılarıyla otomotiv sektöründeki gelişmelerin de yansıdığı bir platforma dönüştü. 


Enerji Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarlara, 22 ülkeden akaryakıt, petrol, LPG, doğal gaz, elektrik, alternatif enerji ve madeni yağ ekipmanları, teknolojileri ile bu sektörlere ürün ve hizmet sunan alt sektörlerden 1000’in üzerinde marka katılım sağlarken özellikle elektrikli araçların şarj altyapısıyla ilgili ürün ve hizmet sunan şirketlerin yoğun katılımı dikkat çekti. 


Türkiye’de faaliyet gösteren Petrol Ofisi’nin biri bayi ağı alanı olmak üzere iki alanda standıyla katıldığı fuarda BP, Oyak Enerji markaları TotalEnergies - Moil, Aytemiz geniş standlarında kurumsal müşterileri ve Türkiye genelinden bayileriyle bir araya geldi. 


Gazprom’un da katıldığı fuarda elektrikli araçların şarj altyapılarına yönelik veren Sharz.net, S2C, Solar Şarj, EGaraj, Zebra Electronics gibi markaların stantlarıyla yer aldığı fuarda bu alanda önemli yatırımları bulunan Zorlu Enerji ve Koç Grubu’nun altyapı tedarik şirketi olarak pazarda etkisini arttıran WAT Mobilite de geniş stant alanlarında ziyaretçilerle buluştular. 

WAT Mobilite Enerjisini Güneşten Alıyor WAT Mobilite Enerjisini Güneşten Alıyor


Lojistik ve ticari araç tarafında ise DAF Trucks bayisi Mertsan Otomotiv’in 2 DAF aracıyla yer aldığı fuarda Türkiye’nin ADR’li tanker üretimindeki önemli şirketlerinden OKT Trailer, iki modeliyle fuarda yerini alarak müşterileriyle buluştu.

Editör: Akın Öcal