Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül

Petrol Ofisi, yapay zekâ destekli POLAB portalıyla, madeni yağlarında satış öncesi ve sonrasında verdiği laboratuvar hizmetlerini dijitalleştiriyor. QR kod teknolojisi sayesinde, 20 yıllık veri tabanına erişim imkânı sunan Petrol Ofisi  müşterilerinin ekipman sağlığını artırmayı hedefliyor.

Türkiye madeni yağ pazarının 13 yıldır lideri Petrol Ofisi Grubu, madeni yağlarının, gaz motor yağı, hidrolik yağı, dişli yağı vb. tüm yağ çeşitlerinin analiz raporlama süreçlerini dijitalleştirdiği POLAB portalını hayata geçirdi. Veri tabanı da dâhil tüm geliştirmelerin Petrol Ofisi tarafından yapıldığı POLAB sayesinde yağ analiz süreçlerinin takibi daha da kolaylaşıyor.

Ticari araçlardan iş makinelerine
Müşterilerinin endüstriyel ekipmanlarının, binek ve ticari araçların, motosikletlerin, iş makinelerinin, gemi makinelerinin dahil olduğu sistemde yağ değişim aralıkları optimizasyonu, daha az yedek parça tüketimi, daha az enerji kaybı, karbon ayak izini azaltma gibi faydalarla müşterinin yanında olmayı amaçlıyor. Müşteri ve ürün grubu özelinde analiz raporlarına erişim esnekliği sağlayan POLAB ile geri bildirimler de doğrudan portal üzerinden alınabiliyor. Madeni yağ analizleri ile ilgili tüm süreci dijitalleştiren bu çözüm kapsamında laboratuvarlara gönderilen ekipman ve numune kaplarının üzerlerine yerleştirilen QR kod etiketleri ile kolay tanıma, sahada yağ takibi kolaylığı gibi imkânlar da sunuluyor. 

Proje kapsamında büyük veriden de faydalanarak, müşteri ekipmanlarının yağ değişim ve numune alım periyotlarında optimizasyon yapılması hedefleniyor.

Editör: Akın Öcal