Filosuna 30 adet daha Tırsan araç ekleyen Pace Lojistik, büyüme sürecinde 2023 için 200 adetlik daha Tırsan yatırımı yapacağını duyurdu.  Tırsan'ın Adapazarı fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Pace Lojistik Kurucu Ortağı Onur Talay, Pace Lojistik Kurucu Ortağı Berkcan Danış ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katılım gösterdi.

Teslimat töreninde açıklamada bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Tırsan Ar-Ge merkezimizde müşterilerimiz için ve müşterilerimiz ile birlikte ihtiyaçlarınızı tam karşılayacak en son teknoloji ürünleri geliştiriyor ve sektöre yön veriyoruz. Müşteri memnuniyeti, bu işe başladığımız ilk günden bu yana her zaman önceliğimiz oldu. Biliyoruz ki müşterilerimiz bizim ürünlerimiz ile geleceği tasarlayacak, rekabet gücünü artıracak ve değer kazanacak. Sektörün yeni ve güçlü oyuncularından biri olan iş ortağımız Pace Lojistik’e bugün araç teslimatı gerçekleştirmekten dolayı gururluyuz. Pace Lojistik ile iş birliğimizin uzun yıllar devam edeceğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu. 

Teslimat töreninde Pace Lojistik’in faaliyetleri hakkında da bilgi veren Pace Lojistik Kurucu Ortağı Onur Talay, “Müşterilerimize, otomotiv, tekstil, makine, FMCG, gıda, kimya-petrokimya ve elektronik alanında hizmetler sunuyoruz. Sektör lideri Tırsan’ı öncelikle tercih etme nedenimiz, her zaman ve her koşulda yanımızda olmasıdır. Bunun yanı sıra, Tırsan ürünlerinin güvenilirliği ve sağlamlığı, yıllara dayanan tecrübesi, grup şirketlerimizin duyduğu memnuniyet, şeffaf iletişim ve hızlı geri bildirim de bulunmaları da bizim için diğer önemli bir tercih sebebidir” dedi.

Talay sözlerine şu şekilde devam etti, “Firmamızın, Türkiye’de Dilovası’nda gümrüklü, serbest deposu ve Büyükçekmece’de serbest ihracat deposu bulunmaktadır. Ayrıca Bulgaristan şirketimize bağlı olarak, Plovdiv’de geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan gümrüklü ve serbest depomuzla da faaliyet göstermekteyiz. 2021 yılında filomuza için gerçekleştirdiğimiz Tırsan yatırımıyla pazara hızlı bir giriş yaptık. Yeni alımını yapmış olduğumuz 30 adet Tırsan Multi Ride aracı ile filomuz daha da güçlendirdik. Araçta bulunan tren yükleme opsiyonuyla taşımalarda yüksek verimlilik elde ederken, Yük Emniyet Sertifikasına sahip araç üst yapısıyla da yükün güvenliğini garanti altına alabiliyoruz. Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride aracının sahip olduğu bu özellik ile tüm operasyonlarımızda zamandan tasarruf ediyoruz. Tırsan ile sürdürdüğümüz başarılı iş birliğimizin ilerleyen dönemlerde de artarak devam edeceğine inancımız tam. Önümüzdeki yıl içinde yine 200 adetlik Tırsan araç yatırımı yapacağız” ifadelerini kullandı. 
 
Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride 

Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride araçlar, çift süspansiyon sistemi ile ayarlanabilir beşinci teker yüksekliğine sahip ve her model çekiciyle uyumlu şekilde kullanılabiliyor. Yükün emniyetli şekilde taşınabilmesi için, televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 farklı noktadan bağlantı yapmaya olanak sağlayan K-Fix yük güvenlik sistemine ve Code XL yük emniyet sertifikasına sahip olan aracın, şasi ve çelik aksamları çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı.

Tırsan’dan Hüseyinoğulları Nakliyat’a 3 Treyler Tırsan’dan Hüseyinoğulları Nakliyat’a 3 Treyler

Tren Yükleme Sistemi opsiyonu sayesinde filo yönetiminde esnekliği artırmak üzere geliştirilen araçta bu opsiyonla 2 x 2 adet Tren Vinç Bağlantı noktası ile Tren Yükleme için özel tasarlanan dingil hava yastıkları bulunuyor. Sistem, "e-f-g-i" vagon tipleri ve P400 tünel tiplerine de uyumludur.

Mekanik çatı kaldırma sistemi sayesinde; 5 farklı iç net opsiyonu, hızlı yükleme ve boşaltma kolaylığı sunan Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride, yan kayar perde ve kayar çatı özelliğine sahip. 7,2 ton forklift aks yüküne dayanıklı tabanı sayesinde, rampa yüklemelerinde yüksek taban dayanımı sunan Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride, Gümrük Mevzuatı kurallarına tam uyumu ile uluslararası yük taşımacılığında yoğun olarak tercih ediliyor. 

Editör: Akın Öcal