Citroën, OutdoorFest kapsamında gerçekleştirilen ilk “Outdoor Awards”daki Karavan Modelleri/Motokaravan Kategorisi’nde büyük ödülü, Jumper Karavan modeliyle kazandı. Pek çok parametrede doğayı koruyarak “out the door”a katkı sağlayan markaların ödüllendirildiği etkinlikte 27 farklı kategoride kazananlar Outdoor Awards Ödül Töreni’nde bir araya gelerek ödüllerini aldılar. Citroën, Jumper Karavan modeli için 2022 yılı boyunca İstanbul Kilyos Karavan Festivali, Seferihisar Gitfest, Outdoorfest ve Caravanshow Euroasia Fuarı katılımları haricinde sosyal ve dijital medyadaki içerik üretimleri gerçeekleştirdi. 

“Outdoor Awards” değerlendirme sürecinin ilk aşamasını oluşturan araştırma sürecinde YouGov Araştırma, Türkiye’nin 24 şehrinden yarısı kadın yarısı erkek olmak üzere 25-55 yaş aralığında Türkiye temsili 1.501 kişiyle görüşmeler gerçekleştirdi. Araştırma kapsamında katılımcılar 27 kategoride outdoor’un en iyi markalarını değerlendirdi. Değerlendirme sürecinin ikinci aşamasında ise araştırma sonuçları “out the door” yaşamın fikir önderlerinden oluşan uzman jürinin değerlendirmesine sunuldu. 27 kategori arasında yer alan Karavan Modelleri/Motokaravan Kategorisi’nde yer alan 5 aday arasından Citroën, Jumper Karavan ile “Altın Kategori Ödülü”nü aldı.

Türkiye’de Satılan İlk Elektrikli Hafif Kamyon: eCanter Türkiye’de Satılan İlk Elektrikli Hafif Kamyon: eCanter

Karavana dönüştürülebilen uygun altyapısıyla Citroën Jumper, 17 metreküpe varan yükleme kapasitesi sunuyor. Mobil ofis ortamı yaratan aksesuar seçeneklerinin yer aldığı model, 4 farklı uzunluk, 3 farklı dingil mesafesi ve 3 farklı yüksekliğe sahip. İki kanatlı bagaj kapıları 96 derece veya 180 derece açılma açısıyla sunarken akıllı bir bağlantı sistemi tarafından açıldığı açıda sabit tutuluyor. İsteğe bağlı iki adet sürgülü yan kapı ile alınabilen Citroën Jumper, Euro 6.2 düzenlemelerini yerine getiren 2.2 litrelik BlueHDi dizel motora sahip ve 120 HP ile 165 HP arasında değişen üç farklı güç seçeneğiyle alınabiliyor. 


 

Editör: Akın Öcal