Otokar, 2022 yılının en büyük teslimatlarından birine İzmir’de imza attı. Otokar, Ege'nin incisi İzmir’in Menemen ilçesine 103 adetlik otobüs teslimatı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından SS 34 No'lu Menemen Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile Menemen Minibüsçüler Odası’nın birleştirilmesinden sonra Otokar Bayii Atalay Otomotiv kanalıyla gerçekleştirilen satışın teslimat töreni Menemen Yeni Garaj’da yapıldı. ESHOT denetimli İZTAŞIT bünyesinde özel halk otobüsü olarak çalışacak araçların teslimat töreni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları, Menemen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hilmi Kurtoğlu, SS 34 No'lu Menemen Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Demirel, ilçe kooperatif başkanları, yöneticileri, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı, Otobüs Satış Müdürü Murat Torun, Otobüs Bölge Satış Yöneticisi Sebahattin Yılmaz ve Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Atalay'ın katılımıyla gerçekleşti.

Türk Olimpiyat Sporcularını Iveco EVADYS Taşıyacak Türk Olimpiyat Sporcularını Iveco EVADYS Taşıyacak

İzmir'de toplu taşıma için bir kez daha Otokar otobüslerinin tercih edilmesinden duydukları memnuniyetten bahseden Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, "Otokar olarak küresel ölçekte yenilikçi araçlar üreterek modern şehirlerde toplu taşımaya katkı sağlıyoruz. İstanbul'dan Almanya'ya, İtalya'dan İspanya'ya, Malta’dan Romanya'ya milyonlarca kişi işine, sevdiklerine, okuluna ulaşmak için toplu ulaşımda Otokar araçlarının konforunu yaşıyor. Hem belediyeler hem de bu araçlarda seyahat edenler için en iyisini geliştirmek hedefiyle durmadan çalışıyoruz. Değişen ihtiyaç ve beklentilere uygun olarak tasarlayıp ürettiğimiz, 6.6 metreden 12 metreye kadar 3 farklı model  aracımızı Menemenlilerin hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni araçların  hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Teslimatı gerçekleşen Otokar Kent LF, Sultan City ve Centro'lar, Menemen ve çevresinde, İzmir Otogarı, Bornova bağlantılı hatlarda hizmet verecek.

Otokar Centro
Halk otobüsleri kooperatifleri ve belediyeler için özel olarak tasarlanan 6,6 metre uzunluğundaki CENTRO mikrobüs, geniş ayakta durma alanı ile dikkat çekiyor. 11 sabit, 6 katlanır koltuklu araçta 14 ayakta yolcu taşınabiliyor. Euro 6 emisyon seviyesini sağlayan çevreci motoru, üstün performansı ile dik yokuşları zorlanmadan tırmanırken, düşük işletme giderleri ile esnafa ve belediyelere yük olmuyor. 

Otokar Kent LF
İç ve dış modern görüntüsü, çevreci motoruyla dikkat çeken Kent LF güçlü klimaya sahip. ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistemiyle maksimum güvenlik sunan Kent LF, basamaksız girişi ve tam alçak tabanı, engelli yolcuların erişimine sağladığı kolaylıkla öne çıkıyor..

Otokar Sultan City
Sultan City, yüksek yolcu kapasitesi, düşük yakıt tüketimi, güçlü performansı, düşük işletme giderleri ve dayanıklılığı ile kazandırıyor. Modern görünüşü, ferah iç mekanı ve üstün yol tutuşu ile dikkat çeken araç, düz arka zemini engelli yolcu taşımacılığına olanak veriyor. Sultan City, geniş kapısı yolcu iniş binişini hızlandırırken kolay açılır kapanır engelli rampası ile dikkat çekiyor. 

Editör: Akın Öcal