Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türkiye genelindeki yetkili bayi ve servisleriyle Kıbrıs'ta bir araya geldi. "Birlikten Gelecek Doğar" mottosuyla düzenlenen buluşma, Elexus Hotel'de gerçekleştirildi. 

Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı

Ev sahipliğini Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül’ün yaptığı buluşmaya, Türkiye genelindeki yetkili bayi ve servislerinden 100’e yakın yetkili, Otokar satış, pazarlama ve satış sonrası hizmet ekipleri katıldı. 2022'de tanıtımını yaptığı ve satışa sunduğu araçlarıyla üretim, satış ve ihracatta önemli başarılara imza atan Otokar'ın düzenlediği buluşmada yıl değerlendirmesi yapılırken, gelecek planları konuşuldu ve yeni yıl hedefleri belirlendi.
Yenilikler yılı olarak ilan ettiği 2022'de Otokar'ın kent içi toplu taşıma, personel, turizm taşımacılığı ve hafif kamyon segmentinde fark yarattığını belirten Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, "Sektörde 60 yıla yakın tecrübesi ile ürettiği araçların yanı sıra Ar-Ge, dijital dönüşüm, alternatif yakıtlı araçlar ve sürdürülebilirlik konularında birçok ilke imza atan Otokar, 2022 yılında da yenilikleriyle sektöre yön vermeye devam etti. Geleceğimize yatırım yapmaya devam ettiğimiz 2022'de 7 metreden 21 metreye kadar farklı uzunluktaki otobüslerimiz, turizm ve servis taşımacılığının yanı sıra kamyon segmentinde sunduğumuz araçlarımız büyük beğeni kazandı. Yılın ikinci çeyreğinde, ilk kez Busworld fuarında tanıttığımız yeni elektrikli araç ailemiz, ülkemizde de Avrupa’da da tam not aldı. Otokar olarak Türkiye'de ve dünyada 50'yi aşkın ülkede modern, dayanıklı ve çevreci araçlarımızla her gün milyonlarca yolcuya konforlu, güvenli toplu taşıma imkanı sunuyoruz. Diğer taraftan hafif kamyon segmentinde yeni nesil kamyonlarımızla ticaretin ağır iş yükünü hafifletiyoruz. İş ortaklarımızdan aldığımız güçle bugüne kadar birçok büyük başarıya, öncü işlere imza attık; sektördeki liderliğimizi sürdürdük. Kıymetli emekleri için tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Akgül: “Geleceğimizi birlikte kurgulayacağız”
Otokar’ın iş ortaklarıyla uzun yıllara dayanan iş birliği süresince, birlikte hareket ederek birçok başarıya ulaştığını kaydeden Akgül, şunları söyledi: “İş ortaklarımız ile sahip olduğumuz güçlü bağ sayesinde değişen pazar koşullarına birlikte uyum sağladık, birlikte değiştik, birlikte geliştik. Aramıza katılan yeni bayilerimizle gücümüze güç kattık. Globalleşme adımlarımız, ürün geliştirme ve üretim maliyeti avantajları paydaşlarımıza fayda sağlamaya devam edecek. Geleceğimizi birlikte kurgulayacağız. Önümüzdeki süreçte bu büyük aile ile nice başarılara imza atacağımıza inancımız tam” açıklamasını yaptı.
 

Editör: Akın Öcal