10 yıldır ürettiği Atlas kamyon ile pazardaki payını arttırmaya devam eden Otokar, son teslimatını Ankara’ya yaptı. AC Turizm Taşımacılık İnşaat ve Kargokar Taşımacılık, 73 adet Otokar Atlas kamyonu teslim aldı.

AC Turizm Taşımacılık İnşaat’a 66 Atlas

AC Turizm Taşımacılık İnşaat, geniş araç filosuna 66 adet Atlas ekledi. Yeni araçların teslimat töreni Otokar bayisi VSB Başer Grup Otomotiv Genel Merkezi’nde gerçekleşirken törene AC Turizm Taşımacılık İnşaat Firma Sahibi Derviş Öğüt, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Satış Direktörü Murat Tokatlı ve Bölge Satış Yöneticisi Seyit Ali Ceylan, VSB Başer Grup Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Başer, Kamu ve Özel Satışlar Direktörü Murat Başarır katıldı. AC Turizm Taşımacılık İnşaat yetkilileri Otokar Atlas'ı teknik özellikleri ve ekonomikliğinin yanı sıra dayanıklılığı sebebiyle de tercih ettiklerini belirtti.   

Kargokar Taşımacılık’a 7 Atlas

Bir diğer Ankara şirketi Kargokar Taşımacılık’ın da tercihi Otokar Atlas oldu. Filosunu 7 adet Atlas ile güçlendiren Kargokar Taşımacılık’ın araçlarının teslimat törenine şirket sahibi Mehmet Ali Akbıyık, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Satış Direktörü Murat Tokatlı ve Bölge Satış Yöneticisi Seyit Ali Ceylan, VSB Başer Grup Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Başer, Kamu ve Özel Satışlar Direktörü Murat Başarır katıldı. Kargokar Taşımacılık yetkilileri törende Otokar Atlas’ı yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimi sebebiyle tercih ettiklerini belirtti.  

ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi

Otokar’ın Adapazarı fabrikalarında üretilen Atlas, güçlü ve keskin çizgilere sahip kupasıyla ön plana çıkıyor. Yüksek taşıma kapasitesine sahip olan 8,5 tonluk Atlas, Düşük yakıt tüketimi, düşük bakım giderleri ve uygun yedek parça maliyeti ile dikkat çekiyor. Otokar Atlas’ta EP (Ekonomi-Performans) modu ihtiyaca göre uygun kullanım şansı sunuyor.

ACC(Adaptif Seyir Kontrol Düzeni), klima, gelişmiş aydınlatma sistemi, güçlendirilmiş yan kapılar ve park sensörü gibi özelliklerle hafif kamyon segmentinde dikkat çeken Otokar Atlas; tam havalı fren sistemi, EBS, egzoz freni, LDWS, AEBS ve ESC özelliklerini de üzerinde barındırıyor. Geçtiğimiz aylarda Otokar, Atlas'ın daha yüksek kapasiteli yeni versiyonunu tanıtmıştı. 
 

Editör: Akın Öcal