Otobüs, hafif kamyon ve savunma sanayi araç üretimiyle Türkiye’nin önemli şirketlerinden biri olan Otokar üst yönetiminde önemli iki değişiklik gerçekleşti. 
Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş’de uzun yıllar İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü olarak görev yapan ticari araçlar endüstrisinin deneyimli ismi Murat Tokatlı, 1 Mart 2023 tarihi itibariyle Ticari Araçlar Yurt İçi Pazarlama ve Satış Direktörü olarak atandı. Tokatlı yeni görevinde kamu dahil tüm yurt içi ticari araç satış ve pazarlama faaliyetleri yanında yurt dışı kamyon satış ve pazarlama operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak. 


Murat Tokatlı kimdir?
1990 yılında İTÜ Makina Mühendisliği’nden mezun olan Tokatlı, sonrasında Marmara Üniversitesi’nde “Business Management” programını bitirdi ve iş hayatına 1993 yılında bir Koç Topluluğu şirketi olarak treyler üretimi yapan İstanbul Fruehauf A.Ş.’de satış mühendisi olarak başladı. 2002 yılında iki şirketin birleşmesiyle görevine Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.’de treyler satış müdürlüğüyle devam eden Tokatlı, daha sonra iç pazar ticari araçlar satış müdürlüğü ve direktörlüğü yaptı. Treyler Sanayicileri Derneği’nde (TREDER) başkanlık yapan Tokatlı, Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD) yönetim kurulu üyeliğine devam ediyor. 

Has Otomotiv’den İzmir’de Kamyon ve Otobüse Özel Şube Has Otomotiv’den İzmir’de Kamyon ve Otobüse Özel Şube


Basri Akgül emekli oldu
Otokar’da gerçekleşen önemli bir diğer değişiklik ise şirkette genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Basri Akgül’ün emekli olduğunu açıklaması oldu. 1998 yılından beri Otokar’da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Akgül, Otokar ailesinden 28 Şubat 2023 tarihi itibariyla emekli olarak ayrıldığını açıkladı. Autoticari.com olarak bilgisi ve nezaketiyle sektörün önemli isimlerinden biri olan Akgül’e emeklilik hayatında sağlık ve mutluluk diliyoruz. 

Editör: Akın Öcal