Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı

Müşteri Hizmetlerini kusursuzlaştırma programı kapsamında 2018 yılında ticari araç müşterilerine yönelik akıllı asistan mobil uygulamasını kullanıma sunan Otokar, uygulamayı yeniledi. Ticari araç sahiplerinin araçlarından maksimum verim almalarını sağlamak için geliştirilen uygulama, müşteri talepleri doğrultusunda geliştirildi. İlk sürümü ile 10’dan fazla işlemi cep telefonu ekranından parmak ucuna taşıyan şirket, akıllı asistana 6 başlıkta yeni yetenekler kazandırdı. Servis ve bayilerin iş süreçlerini hızlandıran uygulama, sahip olduğu yeni özelliklerle araçların ömrünü uzatmayı, yakıt ekonomisi sağlamayı ve işletme giderlerini azaltmayı hedefliyor.

Mobil uygulama üzerinden bayi ve servis randevularını oluşturan araç sahipleri, genişletilen dijital eğitim videolarını izleyerek, anketlere katılarak ya da kilometre başta olmak üzere araç bilgilerini güncelleyerek OtokarPara kazanacak. Akıllı asistan kullanıcıları yeterli OtokarPara'ya sahip olduklarında "Sanal Market"te yer alan ürünleri satın alabilecek.  

Kullanım için şase numarası gerekiyor

Araç şase numaralarıyla uygulamayı kullanabilen ticari araç sahipleri, yenilenen bildirim özelliğiyle birçok özelliğe kavuşacak. Yeni içerik yüklemelerini anında kullanıcısına bildiren  uygulama, araç sahibini bakım zamanları yaklaştıkça uyaracak. Tek tuşla garanti başlangıç ve bitiş tarihlerinin yanı sıra periyodik bakım zamanlarının takip edilebildiği uygulama üzerinden bakım randevusu da oluşturulabilecek. Araç sahipleri, yine aynı ekrandan müşteri hizmetleri temsilcisi  ile iletişim kurabilecek.

Mobil uygulamada eğitim

Yeni uygulama eğitim içeriklerine de sahip olacak. Araç tanıtım videolarının yanı sıra kullanıcılardan alınan yönlendirmelerle onlarca teknik konuya yer verilen Otokar mobil uygulama ile kullanıcılar, genel araç tanıtımları, araç özelliklerinin kullanım detayları, ekonomik kullanım tüyoları, arızaların çözümü ve daha birçok farklı konudaki içeriklere ulaşabilecek. Aktif olarak eğitim videolarını izleyen, belirli eğitimleri tamamlayan ya da aracıyla ilgili randevu gibi işlemleri uygulama üzerinden gerçekleştirip güncel kilometre bilgilerini giren müşteriler, OtokarPara kazanacak.

Yenilenen uygulama üzerinden güncel kampanyalar da takip edilebilecek. Ticari araç sahipleri kampanya bildirim ekranı altındaki "Beğen" ve "Beni Ara" butonlarına tıkladığında Otokar müşteri ilişkileri temsilcisi araç sahibi ile iletişime geçerek ilgilendiği kampanyalar hakkında detaylı bilgi paylaşacak. Talep doğrultusunda bayi randevusu da bu sistem üzerinden anlık olarak alınabilecek.

Editör: Akın Öcal