Türkiye ile ülkenin en önemli ticari ortağı Almanya arasındaki parsiyel yük taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış olan 3S Lojistik'i satın alan Avusturyalı Gebrüder Weiss, 2012 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 
Uluslararası taşımacılık ve lojistik şirketi Gebrüder Weiss, başta Türkiye ile Almanya ve Benelüks ülkeleri arasında taşımacılığa odaklanıyor. Aralık ayı başlarında lojistik şirketi, hizmetlerini genişletmenin bir parçası olarak, yakın zamanda satın alınan 3S Transport & Logistics'i Gebrüder Weiss Türkiye ülke organizasyonuna tamamen entegre ettiğini açıkladı. 

Şığva Trans Filosunu 5 Tırsan Treylerle Genişletti Şığva Trans Filosunu 5 Tırsan Treylerle Genişletti


Gebrüder Weiss Karadeniz/BDT Direktörü ve Bölge Müdürü Thomas Moser, yaptığı açıklamada: “Orta Koridor güzergahında ulaşıma olan talep giderek artıyor. Artan transit hacmi nedeniyle Türkiye, Avrupa ile Asya arasında merkezi bir lojistik merkez olarak daha fazla önem kazanıyor” dedi.
Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte önemi katlanan Orta Koridor, Avrupa'dan Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan ve Kazakistan üzerinden Çin'e uzanıyor ve Rusya'nın içinden geçen Kuzey Koridoru'na alternatif bir rota oluşturuyor. 


Gebrüder Weiss Türkiye Ülke Müdürü Mişel Yakop, 3S Transport & Logistics'in tam entegre ek kapasiteleri sayesinde bu gelişmeye çok iyi hazırlandıklarını söyleyerek, “Entergrasyon döneminin sona ermesiyle birlikte yeniden markalaşma sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanmış olmasından memnuniyet duyuyoruz” dedi. 


İstanbul'daki lokasyona ek olarak Düsseldorf yakınlarındaki 3S Transport & Logistics lokasyonu da Gebrüder Weiss organizasyonuna entegre edilerek Türkiye ile Almanya ve Benelüks ülkeleri arasındaki taşımalarda bir yetkinlik merkezi olarak faaliyet gösteriyor.
Gebrüder Weiss, Türkiye'de on yıldır İstanbul ve İzmir'de ve 2021'den beri Türkiye’nin bir diğer taşımacılık merkezi Mersin'de faaliyet gösteriyor. 70 çalışanın ana faaliyetleri arasında parsiyel yük taşımalarının yanı sıra hava ve deniz taşımacılığı hizmetleri, ilaç ve multimodal taşımaların yanı sıra depo lojistiği ve gümrükleme bulunuyor. Her üç lokasyonun da Orta ve Güneydoğu Avrupa'dan Kafkasya ve Orta Asya'ya uzanan Gebrüder Weiss şubeleri ekseninde merkezi bir rol oynadığı kaydedilirken şirketin Yeni İpek Yolu boyunca Gürcistan, Ermenistan'da Özbekistan, Kazakistan ve Çin’de kendi şubeleriyle bulunuyor.

Editör: Akın Öcal