Ocak 2021'de Groupe PSA ve FCA Group arasındaki birleşmeyle kurulan Stellantis NV’nin bir parçası olan  Opel, Manta GSe ElektroMOD ile bir otomobil efsanesini yeniden canlandırdı ve geleceğe hazır hale getirdi. Batarya elektrikli Opel Manta GSe ElektroMOD, “Yılın Konsept Otomobili” ödülünün ardından, Uluslararası Otomobil Festivali’nde büyük ödülün de sahibi oldu. 2022 yılında Paris'te 37’ncisi düzenlenen, yılın en güzel, en başarılı ve en ileriye dönük otomotiv projelerini ödüllendiren Uluslararası Otomobil Festivali’nin jürisi, Opel Manta GSe ElektroMOD’un tamamen yenilikçi bir tasarımla, göz alıcı bir stil ikonu olduğu sonucuna vardı. Motorsporları, mimarlık, moda, tasarım, kültür ve medya alanlarından 12 uzman, Opel Manta GSe ElektroMOD'u “Geçmiş Modellerin En Başarılı Yeni Yorumu” seçerek Festival Büyük Ödülü’ne layık gördü.

Tamamen batarya elektrikli Manta, GSe ElektroMOD isminde MOD, bir taraftan teknik ve tasarım noktasında yapılmış olan MODifikasyonları; vurguluyor. Diğer taraftan ise MODern, sürdürülebilir bir yaşam tarzı anlamında kullanılıyor. Manta GSe ElektroMOD neon sarısı rengi, kontrast oluşturan siyah motor kaputu ve Opel Pixel-Vizör gibi göz alıcı detaylarıyla dikkatleri üzerinde toplayan bir otomobil olarak öne çıkıyor. Opel Manta GSe ElektroMOD, ön cephe boyunca “Alman kalbim elektriklendi”, “Sıfır emisyonluyum”, “Ben bir ElektroMOD'um” şeklinde ifadelerle misyonunu Pixel-Vizör aracılığıyla çevresine de yansıtıyor.

Iveco Yeni Ticarisinde Hyundai Platformu Kullanacak Iveco Yeni Ticarisinde Hyundai Platformu Kullanacak

En güncel Opel teknolojisiyle donatılan model, iç mekânda geçmişe dair hiçbir iz taşımazken, geleneksel yuvarlak göstergelerden oluşan gösterge paneli, yerini iki adet entegre geniş ekrana sahip Opel Pure Panel’e bırakıyor.

Editör: Akın Öcal