Endüstriye girişi dikiş makinesiyle başlayan, zaman içinde bisiklet üretiminde dünya liderliğine geçen Opel, 1899 yılında başladığı otomotiv üretimiyle bugünün en önemli markaları arasında yer alıyor. 

Iveco Türkiye’den Çok Seçenekli Haziran Kampanyası Iveco Türkiye’den Çok Seçenekli Haziran Kampanyası

Çilingir Philipp Wilhelm Opel’in en büyük oğlu Adam Opel tarafından 1862’de temelleri markanın hala merkezi olan Rüsselsheim’da atılan Opel, otomotiv üretimine 1899 yılında başladı. 21 Ocak 1899 tarihinde Friedrich Lutzmann’dan Dessau’da bulunan “Anhaltische Motorwagenfabrik”i satın alarak aynı yıl “Patent-Motorwagen System Lutzmann” ile Rüsselsheim’da otomobil üretmeye başlayan Opel, 1906 yılına gelindiğinde 1.000'inci aracını üretti. Opel, asıl büyük atılımını 1909’da küçük 4/8 hp “Doktorwagen” ile yaptı ve otomobilin yaygınlaşmasında rol oynayan markalar arasında yer aldı. 


Opel hidrojene ticariyle geçiyor
Türkiye pazarında da hafif ticari ve binek araçlarıyla yüksek satış adetlerine ulaşan Opel, bugün farklı elektrikli araç çözümlerine sahip. Opel Corsa ve Mokka gibi çok satanlar dışında hafif ticari üçlüsü Combo, Vivaro ve Movano da elektrikli versiyona sahip. Opel Grandland ve Opel Astra modellerinin hibrit versiyonları ise ürün ailesinde mevcut. Markanın elektrikli modellerini ise Opel Vivaro-e HYDROGEN tamamlıyor. 


 

Editör: Akın Öcal