2022 yılında Nissan Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Charbel Abi Ghanem, 1 Nisan 2024 tarihi itibariyle Nissan Türkiye Genel Müdürü sorumluluğuna ek olarak, "Avrupa Bağımsız Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Genel Müdürlüğü" görevlerini birlikte yürütecek.

Avrupa Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Bölüm Başkan Yardımcısı Mayra González Velasco'ya bağlı olarak çalışacak ve ailesiyle birlikte İstanbul'da ikamet etmeye devam edecektir.

2024 Teknoloji Günü’nde ZF’ten Hibrit Şanzıman Sürprizi 2024 Teknoloji Günü’nde ZF’ten Hibrit Şanzıman Sürprizi

Charbel Abi Ghanem kimdir?
2003 yılında Lübnan Notre Dame Üniversitesi Reklam ve Pazarlama bölümünden mezun olan Charbel Abi Ghanem, pazarlama alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Daha sonra Madrid, IE Business School’dan MBA derecesine ulaşan Charbel Abi Ghanem, 2012 yılında göreve başladığı Nissan Motor Corporation çatısı altında global satış ve iş geliştirme alanında önemli görevler üstlendi. Daha önce Nissan Kuzey Amerika’da satış operasyon yöneticiliğinde bulunan Ghanem, Nissan Avrupa’da ise pazarlama ve tüketici deneyimi alanlarında çalıştı ve Nissan Belçika Genel Müdürü olarak görev aldı.
Ghanem, evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Editör: Akın Öcal