Sarılar Grup’a yapılan satışla Mercedes-Benz Türk, 2021 yılının en yüksek adetli marka kamyon çekici teslimatına imza attı. Farklı alanlarda yatırımları bulunan Sarılar Grup, kamu kurum ve kuruluşlarına operasyonel kiralama amacıyla kullanacağı yeni araçları için Mercedes-Benz’in Arocs, Atego ve Actros modellerini tercih etti. Mercedes-Benz Türk, 216 adedi Atego ve kargo segmenti araçlardan oluşan 385 adetlik satışla beraber, bir takvim yılı içerisinde en yüksek adetli Mercedes-Benz Atego ve kargo aracı satışını da gerçekleştirmiş oldu.

Merkezi İstanbul’da bulunan ve 1993 yılından bu yana operasyonel araç kiralama hizmeti veren Sarılar Grup, kamu kurum ve kuruluşlarına operasyonel kiralama amacıyla kullanacağı yeni araçları için Mercedes-Benz’in Arocs, Atego ve Actros model kamyonlarını tercih etti. Sarılar Grup, bu kapsamda büyük kısmı Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen toplam 385 adet kamyonu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in kredi desteğiyle filosuna ekledi.

28 Mart 2022 tarihinde İstanbul’da düzenlenen teslimat töreni geniş katılımla gerçekleştirildi. Törene Mercedes Benz Türk adına; Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Yusuf Adıgüzel, Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Müdür Yardımcısı Onur Nurdoğan, Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri Kamyon ve Otobüs Direktörü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler CFO’su Gökmen Onbulak katıldı. Satışı gerçekleştiren Mercedes Benz bayisi Heska Otomotiz adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ, Heska Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Yüncü, Heska Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Toloğ, Heska Kamyon Satış Müdürü İlyas Toloğ, Heska Muhasebe Müdürü Nurullah Toloğ katıldı.  Sarılar Grup adına ise Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Sarı, Üzeyir Sarı ve Osman Sarı, Sarılar Grup Genel Müdürü Ahmet Sarı, Sarılar Grup Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Sarı, Sarılar Grup İş Makinalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Sarı, Sarılar Grup İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Sarı ve Sarılar Grup Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hamit Şahiner katıldı.

Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Uzun yıllardır güçlü bir iş birliği içerisinde olduğumuz Sarılar Grup, en önemli araç yatırımlarından birinde Mercedes-Benz Türk’ü tercih ederek Arocs, Atego ve Actros modellerinde olmak üzere 385 aracı filosuna ekledi. Bu töreninin 2021 yılında gerçekleştirdiğimiz en yüksek adetli teslimat olması açısından da ayrı bir önemi var.”

Sarılar Grup İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Sarı ise, son dönemde farklı alanlarda yatırım yaptıklarını belirterek törende şu ifadeleri kaydetti: “1993 yılında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet vermeye başlayan şirketimiz, her geçen gün faaliyet alanını ve iş hacmini büyütmeyi başardı. Gerek kamu gerekse özel sektörde imza attığımız başarılı çalışmalar ve gerçekleştirdiğimiz önemli yatırımlarla bugünkü saygın konumumuza ulaşmayı başardık. Firma olarak, yaptığımız yatırımlardan önce çok ciddi araştırmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda yaptığımız değerlendirmeler sonucunda da sahip olduğu teknoloji ve ekonomik avantajlar nedeniyle uzun yıllardır çalıştığımız Mercedes-Benz Türk’ün araçlarını tercih ettik. Bu önemli iş birliğinin gerçekleşmesinde emeği geçen Mercedes-Benz Türk ve Heska’nın değerli yönetici ve çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum.”

Heska Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ ise “Sarılar Grup’a 2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 385 adetlik teslimat bizler için gurur kaynağı. Arocs, Atego ve Actros modellerinden oluşan teslimatımızın Sarılar Grup’un sektördeki güçlü konumunu daha da sağlamlaştıracağına inanıyorum” dedi.

Teslim aldığı Arocs, Atego ve Actros modellerindeki 385 kamyonla birlikte son 10 yılda Mercedes-Benz markalı toplam 828 adet kamyonu filosuna ekleyen Sarılar Grup, 2022 yılında da Mercedes-Benz Türk’ten yeni araçlar satın almayı planladığı kaydedildi.

Editör: Akın Öcal