İstanbul’da düzenlenen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Koluman Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, Koluman Motorlu Araçlar İcra Kurulu Üyesi Ali Saltık, Kılıç Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kılıç, Yücel Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Saraç ve şirketlerden üst düzey yöneticiler katıldı. 

MAN İçten Yanmalı Hidrojen Kamyonları Sunan İlk Üretici Oluyor MAN İçten Yanmalı Hidrojen Kamyonları Sunan İlk Üretici Oluyor


Törende ilk konuşmayı yapan Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Kılıç Grup’un Marmara Bölgesi’nde limanlardan 11 milyon yük taşıyarak sektörün önde gelen şirketlerinden biri olduğunu vurguladı. Alınan araçların başta demir çelik olmak üzere konteyner ve dökme yük taşımasında kullanılacağını söyleyen Kurt, Kılıç Grupla uzun yıllara dayanan iş birliğinde 150 adet Actros’u araç teslim etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Yıllar önce bu iş birliğinin oluşmasında etkili olan Kılıç Bey başta olmak üzere Koluman’dan Ali Saltık’a ve finansman bölümümüze teşekkür ediyorum” dedi. 


Daha sonra bir konuşma yapan Koluman Motorlu Araçlar İcra Kurulu Üyesi Ali Saltık, Kılıç Grup’un kendilerinden bugüne kadar 1200’ün üzerinde araç aldığını ve marka ile aralarında güçlü bir iletişimin olduğunu açıkladı. Mercedes Benz araçlarının sunduğu güvenlik, konfor, yakıt tüketimi ve ikinci el değerine de dikkat çeken Saltık, sunulan bu avantajlarla tercih noktasında olduklarında olduklarını vurguladı. 


Kılıç Grup’un lojistik alanında tedarikçisi olduğu Yücel Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Saraç, demir çelik sektöründe lojistik süreçlerinin sağlıklı bir şekilde yürümesinin önemine dikkat çekerek Kılıç Grup’la yıllara dayanan iş birliklerinde kaliteli araçların önemine dikkat çekti. 
Törende konuşma yapan Kılıç Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kılıç ise 2012 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk’ten 1200’den fazla araç aldıklarını söyleyerek Yücel Grup, Çolakoğlu, RZK, Arcelor Mittal gibi sektörün önemli şirketlerine lojistik hizmet verdiklerini kaydetti. Mercedes kalitesinin kendileri için bir ihtiyaç olduğunu aktaran Ayhan Kılıç, Koluman’ın kendilerine katkısının çok büyük olduğunu vurgulayarak, Mercedes Benz ve MB Finans’ın katkılarıyla kriz dönemlerinde bile yatırıma devam ettiklerini de sözlerine ekledi. 


 

Editör: Akın Öcal