Mercedes Benz, bir süredir global olarak yürüttüğü binek ve hafif ticari araç iş birimleriyle kamyon ve otobüs birimlerinin bağımsız olarak yürütülmesi sürecini tamamladı. Mercedes-Benz markalı otomobil ve hafif ticari araçları bünyesinde tutan veren Daimler AG’nin adı, 1 Şubat 2022 tarihinden itibaren Mercedes-Benz Group AG şeklinde değişti. 2021 yılının son haftalarında ise grubun kamyon ve otobüs markaları Daimler Truck AG çatısında bir araya getirilmişti.  

Global yapıya paralel olarak kamyon ve otobüs ürün gruplarının faaliyetlerini sürdürmek üzere “Mercedes-Benz Türk A.Ş.”, otomobil ve hafif ticari araçlar ürün gruplarının faaliyetleri ise yeni kurulan “Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş.” şirketi bünyesinde yürütülmesine karar verilmişti.

Projenin bir sonraki adımı olan ’Project Focus’ kapsamında Mercedes-Benz’in farklı departmanlarında da yeniden yapılanmaya gidildi.

Yapılan açıklamaya göre, Mercedes-Benz Otomotiv bünyesinde Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Grup Müdürlüğü görevini sürdüren Onur Ahi, Mercedes-Benz Otomotiv, Otomobil Servis ve Parça Pazarlama Grup Müdürlüğü görevini devraldı.

Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Grup Müdürlüğü görevine ise 2010 yılından bu yana Mercedes-Benz bünyesinde görev yapan Gökhan Yegin getirildi.

Yenilenen Doblo Türkiye’de Satışa Sunuldu Yenilenen Doblo Türkiye’de Satışa Sunuldu

Şirketin iletişim departmanı da yeniden yapılanırken, Mercedes-Benz Otomotiv, Otomobil Pazarlama Müdürü Emre Kurt'un, bu görevine ek olarak Mercedes-Benz Otomotiv Kurumsal İletişim Müdürü olarak otomobil, hafif ticari araçlar ve Küresel IT Çözümleri Merkezi ile ilgili iletişimden sorumlu olacağı kaydedildi.

Şubat 2020’de Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine atanan Miray Kutlu ise Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü olarak şirketin kamyon ve otobüs ürün gruplarındaki, üretim, satış, pazarlama ve AR-GE alanlarındaki iletişim görevlerine devam edecek.

Editör: Akın Öcal