Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı

Mercedes-Benz Türk, yolcuların güvenle seyahat etmeleri konusunda hayati öneme sahip otobüs kaptanlarıyla Dünya Şoförler Günü kapsamında 30 Kasım’da gerçekleştirilen etkinlikte buluştu. 
Özel günde otobüs kaptanları kendileri için özel olarak hazırlanan aktivitelerle keyifli bir gün geçirirken Mercedes-Benz Travego 16 2+1 otobüsü yakından inceleme fırsatını yakalayarak yetkililerden bilgi aldılar. 


Otobüs Sürücü Eğitimleri
Kamu, filo ve bireysel otobüs müşterilerine yönelik 15 yıldan uzun süredir “Otobüs Sürücü Eğitimleri” düzenleyen Mercedes Benz Türk, “Otobüs Sürücü Eğitim Programı”na 2022 yılında da devam ediyor. Güvenli, ekonomik, konforlu ve ileri görüşlü yeni araç sürüş tarzının ülke çapında yaygınlaştırılmasını hedefleyen eğitimlerden, son 5 yılda sadece seyahat otobüsleri sektöründen 2.700’den fazla sürücü yararlandı. 2022 yılı boyunca şehir içi ve şehirler arası 55 farklı müşteri grubuna şoför eğitim desteği sağlandı.
Otobüs Sürücü Eğitimleri, “Ekonomik Araç Kullanım Eğitimi” ve “Araç Tanıtım Eğitimi” olmak üzere iki farklı kapsamda düzenleniyor. Otobüs sürücüleri ve şirketler, İstanbul Hadımköy’de bulunan Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi Kampüsü içerisinde yer alan “Mercedes-Benz Türk Eğitim Merkezi”nde veya tercihe bağlı olarak firma tesislerinde, mobil olarak düzenlenen teorik ve pratik eğitimlerden yararlanabiliyorlar.


Araçların teknik tanıtımının yapıldığı “Araç Tanıtım Eğitimi” ile Mercedes-Benz’in yeni otobüs teknolojilerinin verimli kullanılması amaçlanıyor. Verilen eğitimlerle; sürüş ve yolcu taşıma performansının artırılması, sürücüler ve yolcular için konforun artırılması, konfor sistemlerinin doğru işletimi sayesinde sürücünün kondisyonunun ve dolayısıyla sürüş emniyetinin sağlanması da hedefleniyor. 
“Ekonomik Araç Kullanım Eğitimi”nde ise, Mercedes-Benz’in yeni otobüs sürüş asistan sistemleri, Euro 6 motor ve Powershift şanzıman teknolojisinin verimli kullanılmasının yanında, yeni sürüş felsefesi sayesinde müşteri kârlılığının ve verimliliğinin artırılması; yakıt, bakım ve sarf malzemeleri giderlerinin azaltılması hedefleniyor.
 

Editör: Akın Öcal