Mercedes-Benz Türk, Mercedes-Benz Otomotiv, Milli Eğitim Bakanlığı ile Mercedes-Benz Yetkili Bayi ve Servisleri iş birliğiyle hayata geçirilen ve 2014’ten beri yürütülen “EML’miz Geleceğin Yıldızı” programı, yeni projelerle devam ediyor. 
Programla, Sanayinin beklentilerine cevap verecek nitelik ve donanıma ulaşmalarına katkı sağlayarak ülke üretimi için ihtiyaç duyulan donanımlı insan kaynağının yetiştirilmesini destekleniyor. Bu çerçevede son olarak Mardin Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuvarı yenilendi.

21 Ekim 2022 tarihinde düzenlenen MBL açılış törenine; Mercedes-Benz Türk Bayi Ağı ve İş Geliştirme Direktörü Hüseyin Çelik, Mardin Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, Kızıltepe Kaymakamı ve Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, MEB Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Korkut Koçak, Mercedes-Benz Yetkili Servisi Yapı-San Genel Müdürü Abdurrahim Kolbaşı, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Yıldız ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Scania Super: Daha Güçlü Daha Verimli Scania Super: Daha Güçlü Daha Verimli


Törende bir konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Bayi Ağı ve İş Geliştirme Direktörü Hüseyin Çelik, mesleki ve teknik eğitimin desteklenmesinin önemine dikkat çekti. . Diğer taraftan MBL mezunu öğrencilerin yüzde 63’ü çalışma hayatına katılırken, işe giren mezunların büyük bir bölümü otomotiv sektöründe çalışmaya devam ediyor.