Prometeon’da İki Önemli Atama  Gerçekleşti Prometeon’da İki Önemli Atama  Gerçekleşti

Türk otomotiv tedarik sanayinin önemli markalarından olan Maxion İnci Jant Grubu,  cirosunun yüzde 72’sini 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracattan elde ediyor ve sektörün önemli ihracatçıları arasında yer alıyor. Türkiye otomotiv endüstrisinin ihracattaki tek koordinatör birliği olan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından verilen İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde Maxion İnci Jant Grubu, üstün ihracat performansı gösteren firmalar arasında yer alarak Altın İhracat Ödülü’nün sahibi oldu.

31 Mayıs’ta düzenlenen ödül töreninde Maxion İnci A.Ş. ödülü, OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik ve OİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Öztürk tarafından takdim edildi. Maxion Jantaş A.Ş. ödülü ise OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik ve OİB Yönetim Kurulu Üyesi Altan Murat Taşdelen tarafından verildi.

Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim otomotiv ihracatının lokomotif şirketlerinden biri olduklarını ifade ederek Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’ne teşekkür etti ve şunları dile getirdi: “Bugün Maxion İnci Jant Grubu olarak 12 milyon jant üretim kapasitemiz ve 1700 çalışanımız ile 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Ciromuz 400 milyon USD, ihracatımız ise 300 milyon USD seviyesinde. Üretimimizi ve bunun paralelinde yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Başarılı finansal ve operasyonel performansımızı sürdürürken, ülkemizin istihdamına katkıda bulunmaya devam edeceğiz ve artan ihracatımızla hem sektörümüz hem de ülkemiz adına daha fazla katma değer yaratacağız. Grup olarak emeklerimizin bu ödüllerle taçlanmasından dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Editör: Akın Öcal