Scania’da Pazarlamayı Madazoğlu Yönetecek Scania’da Pazarlamayı Madazoğlu Yönetecek

2012 yılından beri İzmir Tire’de 230 bin metrekare üzerine kurulu tesisinde, perdeli yarı römork, platform yarı römork ve konteyner taşıyıcı üreten Krone Türkiye, şasi fabrikası yatırımıyla kapasitesini artırıyor. 
Almanya dışında sadece Türkiye’de üretim yatırımı bulunan Alman treyler markası Krone, Tire’deki fabrikasında yılda 6 bin adet treyler üretimi gerçekleştirirken artan iç talep ve ihracatla şasi üretim kapasitesini iki yıl içinde 10 bin adete yükseltmeyi hedefliyor. 
Kapasite artışının ilk adımı olarak şasi fabrikasının ek bölümü için 17 Ekim’de temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Krone COO’su Dr. Stefan Binnewies, CTO Alfons B. Veer, Uluslararası İş Geliştirme, Satış & Key Account Direktörü Andreas Völker, Krone Ticari Araçlar Genel Müdürü Kartal C. Erköy, Krone Trailer International Genel Müdürü Semih Pala, projeden sorumlu Üretim Müdürü Alper Evcimen, Satış Koordinasyon Müdürü Tolga Erdinç ile birlikte proje ekibi yer aldı. 
İnşaatın tamamlanmasıyla şasi fabrikasına 4 bin 800 metrekare yeni kapalı alan eklenecek ve mevcut 5 bin metrekarelik alanın revizyonu yapılacak. 2023’ün ikinci çeyreğinde devreye alınacak ikinci robot kaynak hattı ile şasi üretim kapasitesi iki yıl içerisinde yıllık 10 bin adede yükselecek.


Törende açıklamalarda bulunan Krone CTO’su Alfons Veer, şunları söyledi: “Türkiye’nin performansından oldukça memnunuz, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Türkiye’ye güvenmeye ve yatırım yapmaya devam edeceğiz.” 
İzmir’de Tire bölgesinin istihdamına katkıda bulunan olan Krone, 450 çalışanıyla üretim yapıyor. Krone ayrıca uygulamaya aldığı yeni mezun programı Tire’Nee ile, çalışma hayatına yeni adım atan gençlere, Avrupa’nın ve Türkiye’nin önde gelen treyler şirketinde deneyim kazanma fırsatı sunuyor
 

Editör: Akın Öcal