Krone Türkiye’de uzun yıllar CEO’luk görevini üstlenen Rıza Akgün, 31 Temmuz 2022 itibariyle Krone Ticari Araçlar Grubu'ndan ayrılıyor. Akgün, Krone’nin Tire'deki treyler fabrikasının ve markanın Türkiye organizasyonunu yönetimini Mayıs 2022'den itibaren  kademeli olarak Üretim Genel Müdürü Kartal Erköy ve Finans/Satış Genel Müdürü Semih Pala'ya devrediyor.

Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı

Krone, 2012 yılı sonundan bu yana Tire fabrikasında, Türkiye ve bölge ülkeleri için başta tenteli olmak üzere farklı modellerde treyler üretiyor. Uluslararası üretim ağını tamamlayan bu lokasyon ile Krone, jeostratejik yaklaşımını ortaya koyduğu kaydediliyor. Akdeniz ülkeleri ve Avrupa dışındaki diğer pazarlar için de treylerler üretim yapılan Krone Tire tesislerinin yıllık üretim kapasitesi 10.000 adet. Fabrikada günümüz itibarıyla yaklaşık 400 kişi çalışıyor.

Krone Commercial Vehicle SE CTO'su Alfons B. Veer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Rıza Akgün'e uzun süreli, başarılı iş birliği için içtenlikle teşekkür ediyor, bundan sonraki görevlerinde kendisine başarılar diliyor ve en iyi dileklerimizi sunuyoruz. Rıza Akgün ve Türkiye'deki ekibine Tire tesisimizin son yıllardaki fevkalade olumlu gelişimi için teşekkür borçluyuz. Rıza Akgün, Krone'nin Türkiye'deki ilk satış ortaklıklarının kurulmasına yardımcı olmakla kalmadığı gibi, aynı zamanda Tire'deki Krone fabrikasının mevcut çok yönlü üretimine başarılı bir şekilde ulaşmasında belirleyici oldu."

Editör: Akın Öcal