Element Logistics’e 15 Tırsan Multi Ride Treyler Element Logistics’e 15 Tırsan Multi Ride Treyler

KRONE Grubu, Schwarzmüller Grubu'na yatırım yaptığını ve Avrupa ticari araç sektöründeki yeni ortaklığını duyurdu. Bu işbirliği ile iki aile şirketi, üretim ağlarının birlikte genişlemesi ve tamamlayıcı bir ürün yelpazesi aracılığıyla ulusal çapta servis çeşitliliğini de güçlendirmiş olacağına vurgu yapıldı. 
Yıllık 390 milyon Euro'luk cirosu ve 1.950  çalışanıyla, Schärding yakınlarındaki Freinberg'de bulunan Avusturyalı Schwarzmüller Grubu, karayolu taşımacılığı, inşaat ve altyapı sektörlerindeki geniş ürün portföyü ve diğer ürünlerin yanı sıra hafif tonajlı ürünleri ile öne çıkıyor. Avrupa’da popüler hale gelmiş hafif treylerleri, damperli yarı römorkları ve yüksek kaliteli tankerlerin yanı sıra, yan kuruluşu Hüffermann'ın atık imha sektöründeki konteyner taşıyıcıları da bulunan Grup, geniş yelpazedeki kamyon kasaları, low-bed’ler, hareketli/kayar zeminli treylerler ve plato tipi yarı römork üretimi de yapıyor. 
Schwarzmüller Grubu, Almanya, Macaristan, Çekya ve Avusturya'da dört modern tesiste üretim yapıyor. Ayrıca diğer dokuz ülkedeki şubelerin, KRONE'nin Avrupa'daki varlığını ve bu ortaklıkla pekiştirilecek olan kapsamlı satış ağını güçlendireceği değerlendiriliyor. Bu lokasyonların KRONE Ticari Araç Grubu çatısı altında entegrasyonu aynı zamanda dağıtım kapasitesinde artışın, yetkin hizmet ağlarının genişletilmesinin ve dolayısıyla Avrupa pazarında müşteriye daha da yakın olacağının bir göstergesi olarak gösteriliyor.
 
Schwarzmüller markası korunacak
Yeni endüstriyel ortaklıkta, Schwarzmüller Grubu'nun güçlü markalarının bağımsızlığına saygı duyulduğu; bu yaklaşımla bireysel müşteri yaklaşımı için kimliğin korunması ve aynı zamanda yenilik ve büyüme için sinerjilerin kullanılması yönündeki ortak hedef vurgulandı. KRONE'nin uzmanlığıyla desteklenen Schwarzmüller Grubu, mevcut yönetim altında faaliyet göstermeye devam edecek. Şirketin sahibi Paletar ailesinin, yönetim kurullarına ve operasyonel süreçlere katılımı devam edeceği de açıklamada yer aldı. 
 
KRONE Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Krone, müşteri odaklılık konusundaki net vizyonunu vurgulayarak, "Bu ortaklığı, daha geniş bir ürün portföyüne ve genişletilmiş bir hizmet dünyasına doğru atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. Amacımız, müşterilerimizin her zaman doğru taşımacılık çözümünü bizden bulmasını sağlamaktır. Schwarzmüller'in KRONE Ticari Araç Grubu'na dahil olmasıyla, bu ihtiyacı daha da büyük ölçüde karşılayabiliriz" açıklamasında bulundu. 

Schwarzmüller Group'un sahibi Beate Paletar ise şunları ekledi: "Yeni sahiplik yapısındaki endüstriyel ortaklığı, modern ve geleneksel şirketimizi birlikte daha da profesyonelleştirmek ve böylece istikrarlı işlerle güvenli bir gelecek sağlamak için bir fırsat olarak görüyoruz. Her iki aile şirketi de geçmişte çok benzer değerlere sahip olduklarını kanıtladı. Böylesine heyecan verici bir zamanda verimli bir işbirliğini sabırsızlıkla bekliyoruz."

Hisse sahipliğinin yakın gelecekte rekabet kurumu yetkilileri tarafından onaylanmasının ardından KRONE ve Schwarzmüller, özellikle Avrupa pazarındaki varlıklarının güçleneceği bir geleceğe birlikte adım atacaklar. 
 

Editör: Akın Öcal