Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilen otobüsler, kent içi toplu taşıma segmentinde MAN’ın  Lion’s City ve Lion’s City G modellerinden oluşuyor. MAN’ın 12 metre uzunluğa sahip solo otobüsü Lion’s City 12C CNG, 31 koltuk ve toplam 92 yolcu kapasitesine sahip. MAN’ın 18 metrelik körüklü otobüsü Lion’s City 18C CNG’nin ise 42 koltuk ve toplamda 155 yolcu kapasitesi bulunuyor.

MAN Lion’s City otobüsleri Euro 6e normundaki MAN E18 CNG 320 PS, 1400 Nm Tork çevre dostu motorlara sahip.

MAN’ın Ankara’daki tesislerinde, üretilen MAN Lion’s City otobüsleri, yenilikçi tasarımları, düşük yakıt tüketimi, ferah ve aydınlık iç tasarımları, bağımsız süspansiyon sistemi ile sunduğu daha konforlu seyahat olanakları ile öne çıkıyor. Çift katmanlı oto camından imal yan camlar sayesinde Lion’s City, bir yandan daha homojen ısıtma ve soğutma ile daha yüksek konfor sunarken, diğer yandan yakıt tasarrufuna da ekstra katkı sağlıyor.

IVECO BUS Türkiye’de Ürün Gamını Çeşitlendiriyor IVECO BUS Türkiye’de Ürün Gamını Çeşitlendiriyor

Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım filosunu güçlendirdiklerini belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Şu anda ilk etabını paylaştığımız yerli üretim, Türkiye’nin en güzel otobüslerini şehrimize kazandırdık. Toplamda 71 MAN otobüsün 18 araçlık bölümünü bugün hizmete alıyoruz. Ama yılsonuna kadar peyderpey tüm otobüslerimiz Konyalıların hizmetinde olacak. ‘” dedi.

“MAN’ın tüm ayrıcalıklarını, Konyalılarla buluşturduk”

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Kazım Tuncay Bekiroğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan Lion’s City teslimatına ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:

“MAN denilince akla ilk gelenler; kalite, dayanıklılık, performans, yakıt tasarrufu, teknoloji, konfor, uzun ömür, ekonomi, satış ve satış sonrası hizmetlerde sunduğumuz ayrıcalıklar geliyor. Bunu biz söylemiyoruz; çok uzun yıllardan bu yana olduğu gibi bugün de MAN'ı tercih edenler, bizzat MAN araç kullanıcıları söylüyor. Ve biz tüm bu MAN kullanıcılarının da büyük beğeni ve takdirini kazanan niteliklerimizi hem araçlarımız hem de hizmetlerimizde en ileri, en üst seviyede tutmaya odaklanmış bir şirketiz. Her araç segmentinde olduğu gibi kent içi toplu taşımadaki araç gamımız da aynı yaklaşımla üretilen, her açıdan alanlarının en iddialı otobüsleridir. MAN markasının temsil ettiği tüm bu ayrıcalıkları, teslim ettiğimiz bu otobüslerimizle birlikte Konyalılarla da buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay nezdinde Konya Büyükşehir Belediyesi'ni, niteliği ön planda tutarak yaptıkları bu tercihlerinden dolayı tebrik ve teşekkür ediyor, MAN otobüslerinin tüm Konyalılara hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum."

Editör: Akın Öcal