Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı

Karayolları Genel Müdürlüğü  (KGM) 31 Mart 2022 itibarıyla başlanacak uygulamayla OGS kaldırılarak geçiş ücretleri HGS üzerinden tahsil edileceğini duyurdu. KGM’den yapılan açıklamada geçişlerde OGS ve HGS olmak üzere iki ayrı ücret tahsil sistemi olduğunu ve bunun geçişlerde karışıklığa yol açtığı belirtildi. Açıklamada OGS cihazlarının ücretsiz olarak HGS etiketine dönüştürüleceği de ifade edildi.

Yapılan basın açıklamasında, "İş yükünün azaltılması ve verimliliğim artırılarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına 31.03.2022 tarihinden itibaren Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kaldırılarak otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) üzerinden tahsilatına devam edilecektir. OGS abonelerinin mağduriyet yaşamaması için gerekli tüm önlemler alınacak olup OGS etiketi olan araç sahiplerine OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz olarak HGS etiketi verilecek ve hesapları HGS hesaplarına dönüştürülecektir." denildi.

Editör: Akın Öcal