Hafif Ticari ve Otobüs Büyürken Kamyon Pazarı Daraldı Hafif Ticari ve Otobüs Büyürken Kamyon Pazarı Daraldı

Kanarya adalarından Lanzarote, filosundaki mevcut 54 otobüse ek olarak gelen ve filoyu kısmen yenilemeyi hedefleyen beş yeni IVECO CROSSWAY’i hizmete aldı. Adadaki belediye iştirakinin tercihinde modelin daha düşük salınımlı ve ekonomik olması gösterildi.

Geçen hafta gerçekleşen törende Lanzarote Konseyi Başkanı María Dolores Corujo, Ulaşım Bakanı Marcos Bergaz ve Lanzarote Şehirlerarası Otobüs Şirketi Genel Direktörü Esther Cabrera yer aldılar. Yetkililer, ilk kez 2011’de satın aldıkları CROSSWAY’in düşük karbondioksit salınımı, sürüşü, yolcular için sağladığı konfor ve güvenlik ile araçların performansından memnun olduklarını ve CROSSWAY’in kendileri için bir standart oluşturduğunu ifade ettiler.

Esther Cabrera konuşmasında “Şu an kırktan fazla aracımız mevcut ve yıl bitmeden üç adet daha almak niyetindeyiz; CROSSWAY bizim için güvenli seçim olmaya devam ediyor” dedi.

IVECO BUS CROSSWAY

Şehirlerarası otobüs ve okul servisi olarak tasarlanan CROSSWAY, kısa ve orta mesafede yolcu taşımacılığı için üretiliyor. Güvenilirlik, güvenlik ve performansıyla öne çıkan aracın hem yolcu hem de sürücü odaklı bir tasarıma sahip olduğu kaydediliyor.

Araçlarını kullanıcılarının özel ihtiyaçlarına göre şekillendirebilen IVECO BUS ürünlerinin bundan dolayı engelli bireyler için mevcut tüm yasal gerekliliklerle uyumlu olduğu vurgulanırken kolay erişim için elektrikli engelli rampası, görme engelliler için akustik yardımcılar ve Braille alfabesinde DUR düğmeleri bunlardan bazıları. Teslimi gerçekleşen beş araçta görsel ve işitsel bilgi sistemleri ile aracın durduğu durak ve bir sonraki durak bilgileri paylaşılıyor. Araçlar aynı zamanda USB girişleri, çift cam, sürücü ve yolcu kısımları için ayrı klimalar barındırıyor.

10.8, 12 ve 13 metre olarak üç uzunlukta  sunulan araçlar, 63 kişilik koltuk kapasitesine ulaşabiliyor. Sürücü kabini konfor ve akıllı bir ortam sunmak için geliştirilirken ana işlevlerin direksiyon ve entegre ekranlar aracılığı ile kolayca ve güvenli bir biçimde izlendiği ve kontrol edilebildiği kaydediliyor.

Editör: Akın Öcal